јазици

Saab J37 Viggen FSX & P3D верзија 2

ИНФОРМАЦИИ

Авто-инсталерот ажуриран во верзијата 10 - Додаток ажуриран на верзијата 2, целосно мајчин FSX & P3D v1 v2 v3
Овој пакет беше поранешниот payback Saab Viggen J37 од Virtavia / Alphasim кој сега е достапен како бесплатен. Промените се направени во авионот.cfg и панелот 2D / VC за да бидат компатибилни со FSX/P3D. Неколку модели се вклучени вооружени и невооружени.

Сааб 37 Viggen (Thunder) е multirole авиони дизајнирани и изградени од Шведска во 1960s. Таа се карактеризира со делта крила, canards и reverser удар за краток слетувања.

ИНФОРМАЦИИ


Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX  &  P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX  &  P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX  &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX  &  P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX  &
--------


јазици