јазици

Sepecat Jaguar FSX & P3D

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 23.7 MB
 • Превземања 15 796
 • Креиран -05 09 2013-
 • Променето -30 05 2015-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Port-Over не е компатибилен P3Dv4
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 2
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3D v1. * v2 v3 да се тестира во ред
 • Превземи
 • Автор: Alphasim / Virtavia надворешен
 • http://www.virtavia.com
Овој прекрасен Jaguar првично беше направен за FS2004 и потоа се претвори во работа под FSX & P3D беше payware, но стана слободен (бесплатен) за сите да уживаат. Целосно дополнување со сопствени мерачи, VC, 2d панел, звуци, реф & листа, анимации, специјални ефекти.

На SEPECAT Јагуар е воен авион француско-британски дизајн со едносед е дизајниран да ги нападне земјата и верзијата со две седишта за напредна обука. Овластена во 1973, таа била изградена малку повеќе од 600 копии користи од страна на шест земји, вклучувајќи ги Индија, која е изградена со дозвола.
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 23.7 MB
 • Превземања 15 796
 • Креиран -05 09 2013-
 • Променето -30 05 2015-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Port-Over не е компатибилен P3Dv4
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 2
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3D v1. * v2 v3 да се тестира во ред
 • Превземи
 • Автор: Alphasim / Virtavia надворешен

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици