јазици

Vought CrusaderF8 v1.00 FSX & P3D

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 24.9 MB
 • Превземања 9 099
 • Креиран -28 05 2014-
 • Променето -30 05 2015-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Port-Over не е компатибилен P3Dv4
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 2
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3D v1. * v2 v3 да се тестира во ред
 • Превземи
 • Автор: Лаби Роланд, Лорен кореиа, Jeanан Пјер Лангер, Jeanан Пјер Буржоа, FSX ажурирање од страна на Дени Гарние
А многу сеопфатен и детален додаток креиран од Роланд Лабие (француски). Првобитно беше за FS2004, но благодарение на нашиот пријател Дени Гарние, сега е компатибилен (пристаниште) со FSX or Prepar3D. Вклучува виртуелен кокпит (VC), дванаесет repaint и различни верзии, сопствени звуци, анимации (оган, бомби, проектили, итн.), Ефекти (пост-согорување, итн.) И многу други убави работи.

F-8 крстоносците (оригинално F8U) е суперсоничен борбен авион изграден од Vought за САД, и одборот носач на авиони. Таа се карактеризира со довод на воздух и назален променлива инциденца аеродинамичен. И покрај дополнителен товар, поради неговата поморски опрема, го прикажува истите перформанси како копнени нејзиниот колега, Северна Америка Ф-100 Супер Сабја.

Подолу, комплетната документација на француски со слики (исто така вклучени со додаток на)

Презентација

палецот дополнителни информации волпрезентација палецотпалецот презентација 2палецот стр SOMMAIRE-2006
анимации
палецот стр AEROFREINSпалецот стр Анимација кабинапалецот стр BECS VOLETS VOILUREпалецот стр BINOME1палецот стр BINOME2палецот стр BINOME3палецот стр канони droitsпалецот стр канони GAUCHESпалецот стр капчиња DE листа на чекањепалецот стр DEPLOIEMENT Ailesпалецот стр исфрлање Piloteпалецот стр MOTEUR компјутерпалецот стр PERCHE ПОЛНИТЕ ГОРИВОпалецот стр RADOME радарпалецот стр ТИР BULPUP droit САДпалецот стр ТИР BULPUP Гош САДпалецот стр ТИР канонипалецот стр ТИР MAGIC droitпалецот стр ТИР MAGIC Гошпалецот стр ТИР ROQUETTES САДпалецот стр ТИР ROQUETTES САД ВКУПНОпалецот стр ТИР СТРАНА droit САДпалецот стр ТИР СТРАНА Гош САДпалецот стр турбина Secoursпалецот стр Tz VUE женерал

ефектите
палецот стр bulpup ТИРпалецот стр канони ТИРпалецот стр Матра ТИРпалецот стр ракетен ТИРпалецот стр moteur сек компјутерпалецот стр Pilote исфрлањепалецот стр Roquette ТИРпалецот стр вител

панели инструменти

палецот стр 1 modèle де волпалецот стр инструментипалецот стр instruments2палецот стр instruments3палецот стр instruments4палецот стр instruments5палецот стр instruments6 description1палецот стр instruments6 description2палецот опис стр instruments7палецот опис стр instruments8палецот стр instruments8 Vor ILSпалецот стр instruments9 cv1палецот стр instruments9 cv2палецот стр instruments9 cv3

Repaints и верзии
палецот стр modele 1палецот стр modele 2палецот стр modele 3палецот стр modele 4палецот стр modele 5палецот стр modele 6палецот стр modele 7палецот стр modele 8палецот стр modele 9палецот стр modele 10палецот стр modele 11палецот стр modele 12

Повеќе
палецот стр LES PLUSпалецот стр LES PLUS2
 • Автор: Лаби Роланд, Лорен кореиа, Jeanан Пјер Лангер, Jeanан Пјер Буржоа, FSX ажурирање од страна на Дени Гарние
 • Превземи
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 24.9 MB
 • Превземања 9 099
 • Креиран -28 05 2014-
 • Променето -30 05 2015-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Port-Over не е компатибилен P3Dv4
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 2
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3D v1. * v2 v3 да се тестира во ред
 • Превземи
 • Автор: Лаби Роланд, Лорен кореиа, Jeanан Пјер Лангер, Jeanан Пјер Буржоа, FSX ажурирање од страна на Дени Гарние

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици