јазици

Ирис Торнадо F-3 FSX & P3D

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 41.9 MB
 • Превземања 21 321
 • Креиран -17 06 2014-
 • Променето -25 11 2018-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Port-Over не е компатибилен P3Dv4
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 (не P3Dv4)
 • Превземи
 • Автор: ИРИС лет симулација на софтвер надворешен
 • https://www.irissimulations.com.au
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Исправната верзија на Tornado F.3 од IRIS Симулацијата, нови звуци, корекција на VC и многу други подобрувања (види readme). Додавање ефекти на последици, адаптација за Prepar3D v2 +. Користете ги копчињата за клапите за распоредување / повлекување на крилјата на променливата геометрија. Обезбедени со мноштво препарати и опремени вооружени верзии (бомби, проектили, итн.)

Panavia Tornado ADV авион е британски долг дострел двомоторен пресретнувачи, Panavia Tornado и верзија. Пред март 2011, торнадо ADV служи на воздухопловните сили Кралската кој бил главниот корисник на овој тип на борец.

палецот Capture4
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 41.9 MB
 • Превземања 21 321
 • Креиран -17 06 2014-
 • Променето -25 11 2018-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Port-Over не е компатибилен P3Dv4
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 (не P3Dv4)
 • Превземи
 • Автор: ИРИС лет симулација на софтвер надворешен
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-05 10 2019-Аустер J1 Автократ FSX & P3D
--------
-26 09 2019-Сухој СуперЈет SSJ-100 FSX & P3D
--------
-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------


јазици