јазици

L-39 пакет за воени тренери на Албатарос FSX & P3D

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 14 MB
 • Превземања 24 362
 • Креиран -29 06 2014-
 • Променето -30 05 2015-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Port-Over не е компатибилен P3Dv4
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 2
 • Тестирано е во ред со FSX-SP2 + FSX-СЕ + P3D v1. * се тестира v2 v3
 • Превземи
 • Автор: Мохамед Фаали
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Аеро Л-39 Албатрос е со високи перформанси авион тренер авион развиен во Чехословачка за задоволување на потребите на "Ц-39" (C за cvičný - тренер) за време на 1960s да го замени на L-29 Делфин. Тоа беше прв на авион обучувачи од втората генерација, а првата turbofan погон тренер произведува, а подоцна беше ажурирани како L-59 Супер Албатрос и како L-139 (прототип L-39 со Гарет TFE731 моторот).

Понатамошен развој на дизајнот, L-159 ALCA, започна со производство во 1997. До денес, повеќе од 2,800 L-39s се служи со повеќе воздушни сили 30 целиот свет. Албатрос е најстариот широко се користи авион тренер во светот; во прилог на вршење на основна и напредна обука на пилоти, тоа е, исто така, летаат борбени мисии во улога на светло-напад. Атипично, тој никогаш не добил име на известување НАТО.

Извонреден додаток со висококвалитетно моделирање, прилагодени звуци, VC со мерачи и прекинувачи (без 2D панел), вклучен со препарати 3: Чешки воздушни сили, воздухопловни сили и литвански Биле Албатрози. Компатибилен со FSX и Prepar3D (корекција на крошна.bmp текстура)
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 14 MB
 • Превземања 24 362
 • Креиран -29 06 2014-
 • Променето -30 05 2015-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Port-Over не е компатибилен P3Dv4
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 2
 • Тестирано е во ред со FSX-SP2 + FSX-СЕ + P3D v1. * се тестира v2 v3
 • Превземи
 • Автор: Мохамед Фаали
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-05 10 2019-Аустер J1 Автократ FSX & P3D
--------
-26 09 2019-Сухој СуперЈет SSJ-100 FSX & P3D
--------
-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------


јазици