јазици

Северна Америка RA-5C бдеењето FSX & P3D верзија 2.5

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 41.2 MB
 • Превземања 6 410
 • Креиран -02 02 2017-
 • Променето -02 02 2017-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Alphasim (Virtavia) Ажурирано од Рибар надворешен
 • http://www.virtavia.com/
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Целосно дополнување на северноамериканскиот RA-5C Vigilante, порано Payware FS2004 од Alphasim, кој станал Freeware со Virtavia, потоа се претвори во FSX / P3D од страна на LLS со додавање на виртуелната кабина F-1 од Тим "прасенце" Конрад. Да, тоа е малку комплицирано, но она што ние се грижиме за тоа е резултат, што е прекрасен нов додаток!

Оваа конверзија за FSX од моделот на Alphasim корегира многу грешки, комплетна листа во датотеката Readme.txt.

А-5 Одмазднички е воздухоплов се оддаде на носачи на авиони. Изградена од страна на американската компанија во Северна Америка, што беше првично замислен како суперсоничен бомбардер носење нуклеарно оружје, но, всушност, се користи речиси само како извидувачки авиони.

Б 28 2 продавницаСветлаОктомври 18 2016. 17.55 UTCViggi 3
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 41.2 MB
 • Превземања 6 410
 • Креиран -02 02 2017-
 • Променето -02 02 2017-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Alphasim (Virtavia) Ажурирано од Рибар надворешен
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-05 10 2019-Аустер J1 Автократ FSX & P3D
--------
-26 09 2019-Сухој СуперЈет SSJ-100 FSX & P3D
--------
-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------


јазици