јазици

Mitsubishi F-2A / B FSX & P3D

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 83.1 MB
 • Превземања 7 037
 • Креиран -05 04 2018-
 • Променето -14 08 2018-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Тим ФС КБТ, Хироаки Кубота
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Mitsubishi F-2 во верзии А и Б со виртуелен пилотски кабина, комплетен пакет направен од познатиот јапонски тим FS KBT. Вклучени со варијации на 30, падобран, оружје и многу аспекти на камерата и анимации.

Mitsubishi F-2 е мултилатерален борец кој произлегува од Falcon Fighting General Dynamics F-16, а произведени од Mitsubishi Heavy Industries и Lockheed Martin за Јапонските воздухопловни сили за самоодбрана, со подесување на 60 / 40 во производството меѓу Јапонија и Соединети Држави. Производството започна во 1996 и првиот авион стапи во служба во 2000. Првиот авион 76 влезе во служба во 2008, со вкупно произведени 94 летала. Првиот активен радар со електронски скенирани низи (AESA) на борбен авион беше J / APG-1 воведен на Mitsubishi F-2 во 1995 (Википедија)

Еве неколку корисни описи
избор на оружјеОпис на главните точки 1Опис на главните точки 2Опис на главните точки мини панелпрегратка

Screenshot-
Mitsubishi F 2A B FSX P3D 1Mitsubishi F 2A B FSX P3D 2Mitsubishi F 2A B FSX P3D 3Mitsubishi F 2A B FSX P3D 6Mitsubishi F 2A B FSX P3D 7Mitsubishi F 2A B FSX P3D 8Mitsubishi F 2A B FSX P3D 9Mitsubishi F 2A B FSX P3D 10Mitsubishi F 2A B FSX P3D 11Mitsubishi F 2A B FSX P3D 12Mitsubishi F 2A B FSX P3D 13Mitsubishi F 2A B FSX P3D 15Mitsubishi F 2A B FSX P3D 16Mitsubishi F 2A B FSX P3D 17Mitsubishi F 2A B FSX P3D 18Mitsubishi F 2A B FSX P3D 20Mitsubishi F 2A B FSX P3D 21
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 83.1 MB
 • Превземања 7 037
 • Креиран -05 04 2018-
 • Променето -14 08 2018-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Тим ФС КБТ, Хироаки Кубота
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-05 10 2019-Аустер J1 Автократ FSX & P3D
--------
-26 09 2019-Сухој СуперЈет SSJ-100 FSX & P3D
--------
-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------


јазици