јазици

Boeing F / A-18c Хорнет Мулти-облека FSX & P3D верзија 18.3.00

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 548 MB
 • Превземања 17 476
 • Креиран -04 09 2018-
 • Променето -28 04 2019-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: "Џими" Хендрикс, Џамал ​​"Спинс" Инграм, Корадо Ла Поста
Тука е Боинг F / A-18c Хорнет за Prepar3D до v4 и FSX, овој додаток кој претставуваше огромна работа од авторите се нуди во Freeware (квалитетот е Payware). Датотеката е тешка: 548 MB, ова е нормално, бидејќи пакетот е вклучен со 85 ливреите од врвен квалитет, автентични звуци и прекрасен виртуелен пилотски кабина.

Тоа е императив да ја прочитате документацијата која вклучува прирачник на англиски јазик (достапен од вашите документи), бидејќи не е лесно да се справи со автопилот и сите останати авионичари.

Авторот известува дека е неопходно да се инсталира "ВРС - ТАКС"(payware) ако сакате да го користите оружјето Boeing F / A-18, тоа е, се разбира, задолжително.

Rikoooo Auto Installer прави сè, вие не мора да се грижите за тоа како да го инсталирате овој додаток.

F / A-18 Hornet е двонасочен мотор, суперсоничен, со сите временски услови, мултилатерален борбен авион способен за носење, дизајниран како борбен авион и авион за напад (оттука и ознаката F / A). Дизајниран од Мекдонел Даглас (сега Боинг) и Нортроп, F / A-18 е изведено од YF-17 на последниот во 1970, за употреба од страна на морнарицата на САД и морски корпус. Хорнет исто така се користи од страна на воздухопловните сили на неколку други нации, и од 1986, од страна на морнарица на авионот на американската морнарица, Сините ангели. (Извор Википедија)

Слики од екрани направени од Rikoooo:

Боинг ФА 18c Хорнет Мулти облека FSX P3D 1Боинг ФА 18c Хорнет Мулти облека FSX P3D 2Боинг ФА 18c Хорнет Мулти облека FSX P3D 3Боинг ФА 18c Хорнет Мулти облека FSX P3D 4Боинг ФА 18c Хорнет Мулти облека FSX P3D 5Боинг ФА 18c Хорнет Мулти облека FSX P3D 6Боинг ФА 18c Хорнет Мулти облека FSX P3D 7Боинг ФА 18c Хорнет Мулти облека FSX P3D 8Боинг ФА 18c Хорнет Мулти облека FSX P3D 9Боинг ФА 18c Хорнет Мулти облека FSX P3D 10Боинг ФА 18c Хорнет Мулти облека FSX P3D 11Боинг ФА 18c Хорнет Мулти облека FSX P3D 12Боинг ФА 18c Хорнет Мулти облека FSX P3D 13Боинг ФА 18c Хорнет Мулти облека FSX P3D 14Боинг ФА 18c Хорнет Мулти облека FSX P3D 15Боинг ФА 18c Хорнет Мулти облека FSX P3D 16Боинг ФА 18c Хорнет Мулти облека FSX P3D 17Боинг ФА 18c Хорнет Мулти облека FSX P3D 18
 • Автор: "Џими" Хендрикс, Џамал ​​"Спинс" Инграм, Корадо Ла Поста
 • Превземи
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 548 MB
 • Превземања 17 476
 • Креиран -04 09 2018-
 • Променето -28 04 2019-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: "Џими" Хендрикс, Џамал ​​"Спинс" Инграм, Корадо Ла Поста

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици