јазици

Doppelraab IV v4d FS2004

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 2.2 MB
 • Превземања 1 191
 • Креиран -10 09 2010-
 • Променето -30 06 2019-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Волфганг Пајпер надворешен
 • http://www.fsglider.de
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
За FSX компатибилна варијанта кликнете овде. Doppelraab планер за FS2004. Едрилица две седишта за обука на почетници.
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 2.2 MB
 • Превземања 1 191
 • Креиран -10 09 2010-
 • Променето -30 06 2019-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Волфганг Пајпер надворешен
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици