јазици

Microleve ML-400 FSX & P3D & FS9

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 11.6 MB
 • Превземања 8 024
 • Креиран -21 01 2015-
 • Променето -30 05 2015-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Не е тестиран ако е мајчин FSX
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 2
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3D v1. * v2 v3 што треба да се тестира + FS2004
 • Превземи
 • Автор: ОИМД развој
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Microleve ML-400 компатибилен FS2004 и FSX / P3Dv1 е ултра лесен авион произведен во Мексико од страна на Microleve во Рио де Жанеиро. Овој авион обично се купува како комплет за околу $ 12,275 (1998). Брзина на крстарење 90 km / h, максимална брзина 140 km / h брзина на застојот 60 km / h. Компанијата банкротираше, а ултра лесниот авион веќе не е достапен за продажба, сепак, сеуште можете да ја летате оваа машина во виртуелна со Rikoooo.

Овој додаток доаѓа со две repaints и сопствени звуци, динамика реални лет, виртуелна пилотската кабина.

ML-400
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 11.6 MB
 • Превземања 8 024
 • Креиран -21 01 2015-
 • Променето -30 05 2015-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Не е тестиран ако е мајчин FSX
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 2
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3D v1. * v2 v3 што треба да се тестира + FS2004
 • Превземи
 • Автор: ОИМД развој
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-05 10 2019-Аустер J1 Автократ FSX & P3D
--------
-26 09 2019-Сухој СуперЈет SSJ-100 FSX & P3D
--------
-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------


јазици