јазици

Photoreal Монт Еверест плус Mesh FSX и P3D

HOT
Големина 543 MB
Превземања 32 836
Создаден 17--11 2010 13: 27: 47
Промени 20 11--2017 01: 00: 00
лиценца freeware надворешен
Автоматско инсталирање: #Installer Scenery v11
Врвен photoreal предели кои верно ги репродуцира топографијата на Монт Еверест (висока резолуција) и неговите seroundings.

Еверест Вест

Импресивен патување во срцето на планините! Еве краток видео приказ:Тука е област се смета за photoreal текстури на Монт Еверест:

Зона de couverture

Дополнителни информации може да се најде во вашата "менито Start -> Add-ons Rikoooo -> Монт Еверест photoreal повеќе FSX и P3D Mesh -> документи и слики"

Инсталацијата е 100% автоматски со Rikoooo
, Конфигураторот ќе се справи за вас за регистрација и активирање на сценографијата во Flight Simulator. Кога деинсталирање, инсталерот ќе ги обновите вашата конфигурација на потекло.

Внимание голема датотека 524 MB, Се препорачува да се користи Превземи Accelerator софтвер за да го паузирате и да продолжи во моментот на апсењето нема да има изненадувања (на пример, flashget).

Важно, како да се користи глетка? Започнете со лет, а потоа во текот на играта се отвори мапа и внесете еден на GPS Адреса подолу, за да се оди директно на вашиот авион на најинтересните точки:
  • Mt.Everest photoreal текстури ·· N27 ° ° E28 86 87 ° °
  • Mt.Everest и Кула Kangri ········· N26 ° ° E28 85 92 ° °

Entrez les coordonés Пие validez votre Nouvelle позиција

Поедноставно, можете да почнете со вашиот лет од Lukla.

Lukla е град во регионот Khumbu на Непал. Тоа е нормална премин за туристите кои го посетуваат Хималаите, вклучувајќи Еверест, на почетокот и крајот на своето патување. Lukla е за 2860 метри надморска височина.

Таа има аеродром (аеродром Тензинг-Хилари) се состои од патеката за 500 метри во 12 ° наклон (од најопасните во светот). Ова, се опфатени во 2001, е особено тешко да се пристап без слетување помош. Сообраќајот се создава главно од страна на локалните компании обезбедување на автобуси до аеродромот во Катманду: 40 минути лет од збратимени Видра и Dornier Do 228.

Lukla аеродром

почнете со вашиот лет од "Lukla"Треба да се наведат во изборот на почетна точка за FSX / P3D

Свртете десно како што е прикажано на мапата и потоа да продолжи директно на Монт Еверест

Начин на Еверест

Имаат добар лет
Photoreal Монт Еверест плус Mesh FSX и P3D Превземи
јазици