јазици

Хавајски Острови - Кауаи FSX & P3D верзија 1.0

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 425 MB
 • Превземања 24 346
 • Креиран -30 11 2010-
 • Променето -21 10 2017-
 • лиценца freeware надворешен
 • Автоматско инсталирање Сценографија на инсталерот v11
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Ричард Sorochak надворешен
 • http://www.lockonfiles.com/
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Авто-инсталерот ажуриран до верзија 10
Добредојдовте на Хавајски Острови. Kauai е четврта голема Хавајски Острови. Исто така познат како "Гарден Ајленд", бидејќи на своите богати тропска вегетација, се наоѓа на околу 105 милји (170 километри) западно од Оаху и источно од мали Niihau.

Kauai

Овој висок квалитет на сценографијата репродуцира сите на островот со HD photoreal текстури и некои 3D згради

се Kauai е фасцинантна остров со своите импозантни карпи и длабоки кањони. Ќе се чувствувате како летаат во разгледница.

Дополнителни информации може да се најдат во вашето мени "Почеток -> додатоци Rikoooo -> Хавајските острови - Kauai FSX & P3D"

Инсталацијата е 100% автоматски со Rikoooo, Конфигураторот ќе се справи за вас за регистрација и активирање на сценографијата во Flight Simulator. Кога деинсталирање, инсталерот ќе ги обновите вашата конфигурација на потекло.

Внимание голема датотека 422 MB, Се препорачува да се користи Превземи Accelerator софтвер за да го паузирате и да продолжи во моментот на апсењето нема да има изненадувања (на пример, flashget).

Важно, како да се користи глетка? Започнете ја вашата лет од "Kaukai" (PHBK) воена база да биде наведена при изборот на почетната точка за FSX/P3D :

Почетна позиција

Но вие исто така може да се почне од главниот аеродром Lihue (PHLI) На источната страна, или и двете приватни аеродроми Princeville (HI-01) На брегот на север и Port Allen (PAK) На југ.

Имаат добар лет
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 425 MB
 • Превземања 24 346
 • Креиран -30 11 2010-
 • Променето -21 10 2017-
 • лиценца freeware надворешен
 • Автоматско инсталирање Сценографија на инсталерот v11
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Ричард Sorochak надворешен
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици