јазици

Комонвелт на Доминика FSX & P3D

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 131 MB
 • Превземања 22 975
 • Креиран -30 11 2010-
 • Променето -07 11 2017-
 • лиценца freeware надворешен
 • Автоматско инсталирање Сценографија на инсталерот v11
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3D v1. * се тестира v2 v3
 • Превземи
 • Автор: Ваallадиер eanан Луис (купи) и Зев Ц. Ричардс
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Авто-инсталерот ажуриран до верзија 10
Доминика

Комонвелт на Доминика е земја и остров на Карибите архипелаг, кој се наоѓа на половина пат меѓу француските острови Гвадалупе и Мартиник.

Убава глетка што репродуцира тропска вегетација и станбени области преку "пронајдам" моќен и акутна смисла на детали. Добрите познавачи ќе љубов.

Инсталерот ќе ја менува вашата датотека fsx.cfg (prepar3d.cfg) нарачка за зголемување на автогенот (автоматска генерација на предмети). Кога сакате да ја деинсталирате сценографијата, инсталерот ќе ја обнови вашата датотека fsx.cfg (prepar3d.cfg).

Дополнителни информации може да се најдат во менито Почеток -> Додатоци Rikoooo -> Комонвелт на Доминика FSX & P3D"

Инсталацијата е 100% автоматски со Rikoooo, Конфигураторот ќе се справи за вас за регистрација и активирање на сценографијата во Flight Simulator .. Кога деинсталирање, инсталерот ќе ги обновите вашата конфигурација на потекло.

Внимание голема датотека 134 MB, Се препорачува да се користи Превземи Accelerator софтвер за да го паузирате и да продолжи во моментот на апсењето нема да има изненадувања (на пример, flashget).

Доминика поглед

Важно, како да се користи глетка? Започнете ја вашата лет од "Canefield Intl" (TDCF) Или "Мелвил Хол" (TDPD) да бидат наведени во изборот на почетната точка за FSX / P3D:

Почетна позиција

Имаат добар лет
 • Автор: Ваallадиер eanан Луис (купи) и Зев Ц. Ричардс
 • Превземи
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 131 MB
 • Превземања 22 975
 • Креиран -30 11 2010-
 • Променето -07 11 2017-
 • лиценца freeware надворешен
 • Автоматско инсталирање Сценографија на инсталерот v11
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3D v1. * се тестира v2 v3
 • Превземи
 • Автор: Ваallадиер eanан Луис (купи) и Зев Ц. Ричардс
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-05 10 2019-Аустер J1 Автократ FSX & P3D
--------
-26 09 2019-Сухој СуперЈет SSJ-100 FSX & P3D
--------
-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------


јазици