јазици

Баре des Ecrins - Photoreal плус мрежа FSX и P3D

HOT
Големина 300 MB
Превземања 22 673
Created 17-12-2010 00:14:25
Changed 06-11-2017 02:00:00
лиценца freeware надворешен
Автоматско инсталирање: #Installer Scenery v11
Автор: Френк Dainese и Rikoooo надворешен http://scenarialpinifsx.blogspot.com
Превземи За FSX-SP2 и FSX-Steam и P3D v1. * се тестира v2 v3 v4
Авто-инсталерот ажуриран до верзија 10
Многу убава глетка, од кои половина е направен од страна Rikoooo, во овој случај на решетката LOD11 (височина) југоисточно од Алпите.
Сценографијата се состои од HD Баре des Ecrins и неговата околина.

На Баре des Ecrins е највисок врв во Прованс-Алпи-Азурниот брег, кој се наоѓа надвор од линијата на поделба меѓу водите на Дуранс и Vénéon. Оваа линија тече западно од самитот на билото на самитот на врвот Lory (4088 метри). На јужната страна е карпеста, додека Северна мраз лице е (почетна точка на глечерот бела).

Таа е на заедничката во Pelvoux Vallouise.
Тоа е, исто така, највисокиот врв во окситански и Јужните Алпи

Баре des Ecrins

Врвен возење во срцето на планините, чист воздух!

Баре des Ecrins

Дополнителни информации може да се најде во вашата "менито Start -> Add-ons Rikoooo -> Баре des Ecrins - Photoreal плус мрежа FSX и P3D"

Инсталацијата е 100% автоматски со Rikoooo
, Конфигураторот ќе се справи за вас за регистрација и активирање на сценографијата во Flight Simulator. Кога деинсталирање, инсталерот ќе ги обновите вашата конфигурација на потекло.

Внимание голема датотека 298 MB, Се препорачува да се користи Превземи Accelerator софтвер за да го паузирате и да продолжи во моментот на апсењето нема да има изненадувања (на пример, FlashGet).

Важно, како да се користи глетка? Започнете со лет, а потоа во текот на играта се отвори мапа и внесете еден на GPS Адреса подолу, за да се оди директно на вашиот авион на најинтересните точки:

Баре des Ecrins - Photoreal
Транскрибирам токму координатите како што е прикажано подолу:
N44 ° 55 23
E6 ° 21 36

локација на започнување

Вие исто така може да се земе вашата лет од една од двете Гренобл аеродромите или од Сен Crépin (LFNC), а потоа директни летови до Баре des Ecrins.

Тука е, поддржан од решетката LOD11 Rikoooo:

Mesh Алпи Sud Est
Баре des Ecrins - Photoreal плус мрежа FSX и P3D Превземи

поврзани Превземања

јазици