јазици

Алпи - Val d'Aosta FSX и P3D

HOT
Големина 826 MB
Превземања 75 575
Created 28-01-2011 18:16:00
Changed 25-10-2017 21:36:24
лиценца freeware надворешен
Автоматско инсталирање: #Installer Scenery v11
Автор: Френк Dainese надворешен http://scenarialpinifsx.blogspot.com/
Превземи За FSX & Steam Edition & P3D v1. * да се тестираат v2 v3 v4
Авто-инсталерот ажуриран до верзија 10
Велика фото-реалистични глетка на Val d'Aosta во Италија, текстури се на извонреден квалитет, работата е уреден, без сомнение ќе се чувствувам како во реалниот свет, од висина од помалку метри 15. Што убава лета ќе имате.


Val d'Aosta

Valle d'Aosta е автономен регион на Италија се наоѓа северо-запад, кој е, исто така, носи на провинција. Што одговара на горниот долината на Дора. Административно, се граничи на север кантонот Вале (Област на Слоновата Entremont - Швајцарија), западно des Пеи де Savoie (Франција), на југ и исток од регионот Пиемонт.

Тоа потекнува нејзиното име од својот капитал, Аоста. Нејзините жители се нарекуваат "Valle d'Aosta. Областа на Вале д'Аоста е 3 263.25 km2. Таа е поделена на осум" Планинска заедници "се шири во текот 74 комуни. Во јуни 30, 2008, населението е 126,660 жители со околу 90,000 француски, густина на населеност од 38.8 лица по km2.

Val d'Aosta

Дополнителни информации може да се најде во вашата "менито Start -> Add-ons Rikoooo -> Алпи - Val d'Aosta FSX и P3D"

Инсталацијата е 100% автоматски со Rikoooo, Конфигураторот ќе се справи за вас за регистрација и активирање на сценографијата во Flight Simulator. Кога деинсталирање, инсталерот ќе ги обновите вашата конфигурација на потекло.

Внимание голема датотека 823 MB, е силно препорачува да се користи Превземи Accelerator софтвер за да го паузирате и да продолжи во моментот на апсењето нема да има изненадувања (на пример, FlashGet).

Важно, како да се користи глетка? Може да направиш тест лет од аеродромот на Аоста (тип Аоста or LIMW)

Позиција


Подолу е од областа на фото-реалистични текстури се смета од страна на сценографијата. Покрај тоа, текстури стандардно во FSX ќе се појави повторно.
Photoreal зона
Алпи - Val d'Aosta FSX и P3D Превземи
јазици