јазици

Големиот Кањон KGCN V2 FSX и P3D

HOT
Големина 527 MB
Превземања 46 889
Создаден 15--07 2011 01: 43: 07
Промени 17 11--2017 10: 30: 00
лиценца freeware надворешен
Автоматско инсталирање: #Installer Scenery v11
Автор: Холгер Sandmann, Антонио C, Маурицио G (Ozx) надворешен http://aussiex.org
Превземи За FSX-SP2 и FSX-Steam и P3D v1. * се тестира v2 v3 v4


Ова е новиот и крајна верзија 2.0 на аеродромот Големиот Кањон и KGCN, дека ние збогатен вклучувајќи ја и новата верзија на решетката 10 МТ Холгер е што се протега на покриеност, исто така од photoreal сценографијата, за да го поправите некои графички лошо прашањата претходно се сретнал.

Photoreal сценографијата за FSX SP2 / P3D создадена во резолуција од 2m / пиксели со пронајдам и мајчин FSX / P3D навечер.
Само летната сезона, но, исто така, flyable во зима, тоа изгледа добро, како и, бидејќи дел на теренот и на дрвјата се snowed. Реката Колорадо има анимирани вода во целата должина.

Препорачан поставки: резолуција мрежа 2 метри, сценографијата многу густа, пронајдам густа.

Видео: Grand Canyon & IRIS F-20 презентирани од Airlink за Rikoooo.comДополнителни информации може да се најдат во вашиот "Start мени -> Додатоци Rikoooo -> Grand Canyon KGCN V2 FSX & P3D"

Инсталацијата е 100% автоматски со Rikoooo, Конфигураторот ќе се справи за вас за регистрација и активирање на сценографијата во Flight Simulator. Кога деинсталирање, инсталерот ќе ги обновите вашата конфигурација на потекло.

Внимание голема датотека 525 MB, е силно препорачува да се користи Превземи Accelerator софтвер за да го паузирате и да продолжи во моментот на апсењето нема да има изненадувања (на пример, FlashGet).

Важно, како да се користи глетка? Може да направиш тест лет од аеродромот на Големиот Кањон Arpt (тип Големиот Кањон or KGCN)Подолу, се области (7 во сите) од фото-реалистични текстури се смета од страна на сценографијата. Покрај тоа, текстури стандардно во FSX ќе се појави повторно.Повеќе слики:

Големиот Кањон KGCN V2 FSX и P3D Превземи
јазици