јазици

Долината на смртта фотореална FSX & P3D

ИНФОРМАЦИИ

Авто-инсталерот ажуриран до верзија 10
Фотореална глетка на Долината на смртта Калифорнија САД за FSX SP2 и P3D (Prepar3D) создадено со резолуција од 2m / пиксел (некои интересни области се направени на 1m / пиксели, како Трона), со автономни и подобрени ноќни светла. Само летна сезона. Постојат многу убави езера со анимирана вода.

Ќе видите дека оваа област претставува толку многу интересни работи да се види, тоа не е само пустината ... Таму се фантастични фарми и руралните средини, многу симпатична градови, индустриски области и сценографијата се менува многу во текот на денот .... Ти ќе видите фантастична боја нијанси во зависност од времето ќе летаат. Тоа е исто така убаво во текот на ноќта, нов метод е експериментирал да се реализира навечер, многу реална.

Дополнителни информации може да се најдат во "менито" Започнување -> додатоци Rikoooo -> Photoreal Death Valley Photoreal FSX & P3D"

Инсталацијата е 100% автоматски со Rikoooo, Конфигураторот ќе се справи за вас за регистрација и активирање на сценографијата во Flight Simulator. Кога деинсталирање, инсталерот ќе ги обновите вашата конфигурација на потекло.

Внимание многу голема датотека 1,07 GO, е силно препорачува да се користи Превземи Accelerator софтвер за да го паузирате и да продолжи во моментот на апсењето нема да има изненадувања (на пример, FlashGet).

Важно, како да се користи глетка? Може да направиш тест лет за exemple од аеродромот на печки Крик (тип печка Creek or L06), Па дури и од повеќе места како што се на листата:

Најблиската аеродроми:
Печка Creek (L06) Калифорнија
Шпорет цевки Велс (L09) Калифорнија
Lone Pine (O26) Калифорнија
Бити (KBTY) Невада
Независност (207) Калифорнија
Trona (L72) Калифорнија
INYOKERN (KIYK) Калифорнија
Кина Lake (KNID) Калифорнија

Подолу, се прикажани областите на фото-реалистични текстури што се разгледуваат од сценографијата. Надвор од тоа, стандардните текстури во FSX/P3D ќе се покаже повторно.

Еве некои слики од екранот:

ИНФОРМАЦИИ


Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX  &  P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX  &  P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX  &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX  &  P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX  &
--------


јазици