јазици

Квебек Сити 2.0 FSX & P3D

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 51.5 MB
 • Превземања 22 106
 • Креиран -14 12 2011-
 • Променето -06 04 2018-
 • лиценца freeware надворешен
 • Автоматско инсталирање Сценографија на инсталерот v11
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3D v1. * се тестира v2 v3
 • Превземи
 • Автор: Жан St-Cyr надворешен
 • http://www.jeanstcyr.com
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Авто-инсталерот ажуриран до верзија 10
град Квебек е главен град на канадската провинција Квебек. Основана во 1608, тоа е најстариот град во Северна Америка. Ова високо детални сценографијата вклучува повеќе од 135 сопствени згради изградени во текот на изминатите 3 години. Дојдете и видете како изгледа Квебек Сити сака со тоа е специјалност знаменитости во вашиот лет симулатор.

Многу нови FSX/P3D функциите се користат за изградба на оваа прекрасна глетка како анимации и специјални ефекти.

СОДРЖИНА НА SECENERY 2.0:

хелиодроми:
- CTJ5
Детето е Исус болница

- CTJ2
Канада крајбрежна стража, градот Квебек база
Helipads A, B и C

- CSZ4
комплекс H

- Квебек Цитаделата (Воен аеродром за хеликоптери)

мостови:
- Иле Слоновата Орлеан мост
- Квебек мост (со сообраќајот)
- Пјер-Laporte мост

згради:
- Шато Frontenac
- Тераса Dufferin
- Цена зграда
- Хилтон и Делта хотели
- Квебек парламент
- Хотел Loews Ле Конкорд
- Градење на Народната банка
- SAAQ зграда
- Dufferin-Montmorency автопат
- Ancienne-Lorette црква
- Champigny колеџ
- Glaverbec растителни и оџак (во согласност со 06 пистата на CYQB)
- Montmorency водопади парк жичарница и мост
- Colisée Пепси (Колосеумот, каде Nordiques Квебек користат да се игра)
- Квебек Сити тркачката патека
- Изложбен центар (Центар де Foire)
- Музејот на цивилизацијата
- Ultramar рафинеријата
- Petit-Champlain станови и згради
- Groupe Desgagnés зграда
- Пристаниште Квебек жито лифтови
- Levis ферибот терминал
- Квебек ферибот терминал
- Електрична енергија далекуводи на L'Ange-Gardien, Иле Слоновата Орлеан и Beaumont
- Vieux-Port пазарот
- Ле Ривиера ресторан (Bassin Луиз)
Летувалишта:
- Le Relais
- Stoneham
- Mont St-Anne
- Масивот де ла Petite-Rivière-Saint-François

чамци:
- Амундсен (канадски крајбрежна стража ледоразбивач)
- Супер танкер (Ultramar приклучете)
- Бродови во "Bassin Луиз" Марина
- Град Levis Квебек и фериботи

Други:
- Plains на Авраам
- Expocite

анимации:
- Montmorency паѓа жичарница
Жичарница е анимиран во Montmorency паѓа.

- Loto-Квебек натпревар огномет
Огномет се случи секој ден во јули
и август од 9: 00pm да 10: 00pm континуирано.

- Пиштоли на Dufferin Тераса
Симулација пиштоли отпуштање под Dufferin тераса.
Анимацијата се случува за 5 минути на час и половина час.

- Квебек-Lévis анимирани фериботи, AI формат
Фериботи се, по правило, статични во сцената.
АИ верзија е достапна во папката "Autres".

Ве молиме, документот "Забелешка за ferries.txt" Погледнете за повеќе информации.
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 51.5 MB
 • Превземања 22 106
 • Креиран -14 12 2011-
 • Променето -06 04 2018-
 • лиценца freeware надворешен
 • Автоматско инсталирање Сценографија на инсталерот v11
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3D v1. * се тестира v2 v3
 • Превземи
 • Автор: Жан St-Cyr надворешен
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-05 10 2019-Аустер J1 Автократ FSX & P3D
--------
-26 09 2019-Сухој СуперЈет SSJ-100 FSX & P3D
--------
-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------


јазици