јазици

Корзика верзија I FSX & P3D

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 12.5 MB
 • Превземања 19 223
 • Креиран -14 12 2011-
 • Променето -30 10 2017-
 • лиценца freeware надворешен
 • Автоматско инсталирање Сценографија на инсталерот v11
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3D v1. * се тестира v2 v3
 • Превземи
 • Автор: Тони Аграмонт
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Авто-инсталерот ажуриран до верзија 10
Еве една мала глетка на Корзика (Corcega за Каталонски, Corse за француски)

На островот Корзика има 143 општини. Меѓу нив 104 се застапени во оваа глетка. Вклучувајќи и пет аеродроми и пристаништа во неколку поголеми градови.

Се препорачува да се имаат Мишелин оддел мапа No.345 во кој можете да го позиција на секој од 104 села моделирани во оваа глетка, ако сте познавач, треба да бидете во можност да се движат без карта.

Во Visual правила за летање (визуелно), можете да ја разгледате сите долини од еден аеродром во друг.

Бастија
Bastia

BONIFACIO
Bonifacio

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 12.5 MB
 • Превземања 19 223
 • Креиран -14 12 2011-
 • Променето -30 10 2017-
 • лиценца freeware надворешен
 • Автоматско инсталирање Сценографија на инсталерот v11
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3D v1. * се тестира v2 v3
 • Превземи
 • Автор: Тони Аграмонт
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-05 10 2019-Аустер J1 Автократ FSX & P3D
--------
-26 09 2019-Сухој СуперЈет SSJ-100 FSX & P3D
--------
-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------


јазици