јазици

Кук Острови Фото Агенција за FSX сценографијата и P3D

HOT
Големина 260 MB
Превземања 20 165
Создаден 06--07 2012 03: 26: 47
Промени 07 11--2017 18: 00: 00
лиценца freeware надворешен
Автоматско инсталирање: #Installer Scenery v11
Автор: Тибериј Ковалски
Превземи За FSX & Steam Edition & P3D v1. * да се тестираат v2 v3 v4
со промени Авто-инсталерот ажуриран до верзија 10
Кукови Острови се нивното име од капетанот Џејмс Кук, кој го открил овие прекрасни острови. Министерство за финансии на Тихиот Океан, кои припаѓаат на Нов Зеланд, иако независен, Архипелагот Кукови Острови се состои од 15 острови, атоли поделена на север и на југ со висок вулкански острови. Кукови Острови нудат сон одмор. Островите се шири во текот на вкупна површина од 2.2 милиони km2. Добредојдовте во новиот Полинезија рајот!


Детал од сценографијата


Ова е одличен пакет кој ги вклучува сите Кукови Острови архипелаг со резолуција 1m / пиксел од photoreal слики. За FSX и P3D од Тибериј Ковалски

Островите во пределот се: Manihiki, Насау, Penrhyn, Pukapuka, Suwarrow и Rakahanga, Aitutaki, Atiu, Mangaia, Manuae, Mauke, Mitiaro, Палмерстон, Раротонга и Takutea.
Во посета на еден од овие острови сон отвори изборот на аеродромот во FSX / P3D и изберете "Кукови Острови" во полето на земјата.

Видео од нашиот член Fabien2578


готви

Со Rikoooo, тоа е одмор на целата година!

Инсталацијата е 100% автоматски со Rikoooo, Конфигураторот ќе се справи за вас за регистрација и активирање на сценографијата во Flight Simulator. Кога деинсталирање, инсталерот ќе ги обновите вашата конфигурација на потекло.

Внимание голема датотека 260 MB, е силно препорачува да се користи Превземи Accelerator софтвер за да го паузирате и да продолжи во моментот на апсењето нема да има изненадувања (на пример, FlashGet).
Кук Острови Фото Агенција за FSX сценографијата и P3D Превземи
јазици