јазици

Сејшелите Фото Агенција за FSX сценографијата Пак & P3D

HOT
Големина 557 MB
Превземања 67 839
Создаден 06--07 2012 03: 53: 39
Промени 20 11--2017 01: 30: 00
лиценца freeware надворешен
Автоматско инсталирање: #Installer Scenery v11
Автор: Со Diaphenous
Превземи За FSX & Steam Edition & P3D v1. * да се тестираат v2 v3 v4
Треба малку одмор? Уживајте во себе со оваа прекрасна виртуелна посета на Сејшелите, тоа ќе ве чини ништо! Сејшели е архипелаг од 115 острови, во Индискиот Океан и во прилог на африканскиот континент. Сите овие острови се групирани во една држава која е главната островот Махе. Од јуни 29, 1976, Сејшелите е независна држава во рамките на британскиот Комонвелт и Франкофонијата.

Детал од сценографијата:

Убава глетка во HD photoreal слики LOD16 резолуција 60cm / пиксел од Diaphenous, пакетот вклучува нови крајбрежјето, нов watermask, основни пронајдам и ноќе текстури.

Можете да одат на следниве локации: Остров Platte (верзија 2), Успение Ајленд, Astove Island, птица островот, Deer Island, Coetivy Ајленд, Денис Ајленд, Desroches Ајленд, Fregate Ајленд, Poivre Atoll, Remire Ајленд, Свети Јосиф Атол & островот Arros D ", Сент Пјер Остров.

Можете да почнете со вашиот одмор од Исланд Platte (FSPL) и го освои други острови, еден по еден, на пример сте 238klm од Исланд птица, заштитено подрачје што е рај за морски птици Тој е дом на само неколку бунгалови, кокос насади и вметнува во Белведере да се види на балет од видот 112 снимен на островот.

Во сите случаи, нема да е здодевно, постојат многу работи кои треба да се открие!

кодови на ICAO за овие дестинации:

Platte Остров = FSPL Cerf Остров = FSCI Fregate Остров = FSSF Сент Пјер Остров = FSSP
Успение Остров = FSAS Coetivy Остров = FSSC Poivre Атол = FSPO
Astove Остров = FSSA Денис Остров = FSSD Remire Остров = FSSR
BIRD ISLAND = FSSB Desroches Остров = FSDR Свети Јосиф Атол & D'Arros Остров = FSDA


Platte Остров (слика сателитски Google Earth)
PLATTE островот палецот
Островот Platte (FSX пристап сликата авиони)
PLATTE островот FSX палецот

Инсталацијата е 100% автоматски со Rikoooo, Конфигураторот ќе се справи за вас за регистрација и активирање на сценографијата во Flight Simulator. Кога деинсталирање, инсталерот ќе ги обновите вашата конфигурација на потекло.

Внимание голема датотека 556 MB, е силно препорачува да се користи Превземи Accelerator софтвер за да го паузирате и да продолжи во моментот на апсењето нема да има изненадувања (на пример, FlashGet).
Сејшелите Фото Агенција за FSX сценографијата Пак & P3D Превземи
јазици