јазици

Мравките Hamilton Island FSX и P3D

HOT
Големина 47.3 MB
Превземања 15 457
Created 01-02-2013 01:00:00
Changed 21-10-2017 00:14:27
лиценца freeware надворешен
Автоматско инсталирање: #Installer Scenery v11
Автор: Ентони Линч надворешен http://anthony31fs.wordpress.com
Превземи За FSX & Steam Edition & P3D v1. * да се тестираат v2 v3 v4
Авто-инсталерот ажуриран до верзија 10
Неверојатна глетка рангирана меѓу најдобрите freeware во светот! Hamilton Island во прекрасниот Педесетница Острови е популарна дестинација дестинација во Австралија. Богородица сина и Jetstar летаат редовни летови од Сиднеј, Мелбурн и Бризбејн на островот слетување на пистата 1764m изграден на рекултивираните земјиште. аеродромот Hamilton Island, исто така, е дом на Hamilton Island воздухопловство кои работат голем број на хеликоптери нуди сценско летови низ Витсандејс и на Големиот корален гребен.
  • Photoreal пејзажи за цела Hamilton Island
  • Photoreal пејзажи за цела близина Дент Island
  • Прилагодено земјата polys за точна пистата, приодите и престилка
  • 19m терен мрежа за поголемиот дел од Витсандејс (resampled од SRTM 90m мрежа)
  • Прилагодено 3D модели за аеродромот, како и некои од зградите на одморалиштето
  • Голф buggies!

Hamilton Island FSX P3D Dock1
Мравките Hamilton Island FSX и P3D Превземи
јазици