јазици

Kefallinia FSX & P3D

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 319 MB
 • Превземања 18 496
 • Креиран -14 02 2013-
 • Променето -20 11 2017-
 • лиценца freeware надворешен
 • Автоматско инсталирање Сценографија на инсталерот v11
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3D v1. * v2 v3 да се тестира во ред
 • Превземи
 • Автор: Димитрис Ntaskas надворешен
 • http://greecefsxphotorealdn.webnode.gr
Убава глетка photoreal од островот Кефалонија и на скопскиот аеродром во Грција. Да одам таму да влезе Kefallinia на аеродромското поле на FSX/P3D.

На островот Кефалонија или Кефалонија или Кефалонија или Kefallonia исто така познат како Kefallinia или Chephalonia грчки: Κεφαλονιά, Κεφαλλονιά; Италијански: Cefalonia), е најголем од Јонските острови во западна Грција. Тоа е исто така посебна подрачната единица на регионот на Јонските острови, и единствена општина на подрачната единица. Главниот град на Кефалонија е Argostoli. (Википедија)
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 319 MB
 • Превземања 18 496
 • Креиран -14 02 2013-
 • Променето -20 11 2017-
 • лиценца freeware надворешен
 • Автоматско инсталирање Сценографија на инсталерот v11
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3D v1. * v2 v3 да се тестира во ред
 • Превземи
 • Автор: Димитрис Ntaskas надворешен

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици