јазици

Kefallinia FSX и P3D

HOT
Големина 319 MB
Превземања 17 032
Created 14-02-2013 01:00:00
Changed 20-11-2017 01:00:00
лиценца freeware надворешен
Автоматско инсталирање: #Installer Scenery v11
Автор: Димитрис Ntaskas надворешен http://greecefsxphotorealdn.webnode.gr
Превземи За FSX & Steam Edition & P3D v1. * да се тестираат v2 v3 v4
Убава глетка photoreal од островот Кефалонија и на скопскиот аеродром во Грција. Да одам таму да влезе Kefallinia во областа на аеродромот во FSX / P3D.

На островот Кефалонија или Кефалонија или Кефалонија или Kefallonia исто така познат како Kefallinia или Chephalonia грчки: Κεφαλονιά, Κεφαλλονιά; Италијански: Cefalonia), е најголем од Јонските острови во западна Грција. Тоа е исто така посебна подрачната единица на регионот на Јонските острови, и единствена општина на подрачната единица. Главниот град на Кефалонија е Argostoli. (Википедија)
Kefallinia FSX и P3D Превземи
јазици