јазици

Физички пакет на Фиџи во Западна дивизија FSX & P3D

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 456 MB
 • Превземања 26 049
 • Креиран -20 07 2013-
 • Променето -07 11 2017-
 • лиценца freeware надворешен
 • Автоматско инсталирање Сценографија на инсталерот v11
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3D v1. * v2 v3 да се тестира во ред
 • Превземи
 • Автор: Тибериус Ковалски
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Авто-инсталерот ажуриран до верзија 10
FSX / P3D Фиџи фотореал, Западна дивизија

Фиџи е островска држава во јужниот Пацифик, со повеќе од 300 острови во вкупно. Фиџи е поделена во четири главни административни поделби: Западна, Централна и Северна Европа. Овие западни пакети дивизија сценографијата ја покрие целата површина на Западен дивизија. Вклучени се повеќе од 40 острови и големи области на гребени протегала во текот на вкупна површина од 20,000 квадратни километри - сите во photoreal, 1m / пиксели Резолуција на текстура.

Подесувања:

1) Потребна ви е подобра мрежа од стандардната FSX / P3D мрежа (барем 76m / пиксели)

2) резолуција Постави решетката 38m / пиксели

3) Поставување на резолуцијата текстура на 1m / пиксели

Од каде да почнам?

In FSX / P3D изберете ја земјата "Фиџи Остров"И како регион"Западна дивизија", А потоа ќе се избере една почетна точка


Инсталацијата е 100% автоматски со Rikoooo, Конфигураторот ќе се справи за вас за регистрација и активирање на сценографијата во Flight Simulator. Кога деинсталирање, инсталерот ќе ги обновите вашата конфигурација на потекло.

Внимание голема датотека 456 Мо, е силно препорачува да се користи Превземи Accelerator софтвер за да го паузирате и да продолжи во моментот на апсењето нема да има изненадувања (на пример, FlashGet)
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 456 MB
 • Превземања 26 049
 • Креиран -20 07 2013-
 • Променето -07 11 2017-
 • лиценца freeware надворешен
 • Автоматско инсталирање Сценографија на инсталерот v11
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3D v1. * v2 v3 да се тестира во ред
 • Превземи
 • Автор: Тибериус Ковалски
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици