јазици

Пакет за скенирање во Ново Мексико v2 FSX & P3D

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 812 MB
 • Превземања 39 989
 • Креиран -06 09 2013-
 • Променето -20 11 2017-
 • лиценца freeware надворешен
 • Автоматско инсталирање Сценографија на инсталерот v11
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3D v1. * v2 v3 да се тестира во ред
 • Превземи
 • Автор: Скот "Violingineer" F
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Авто-инсталерот ажуриран до верзија 10
Многу убава фотореална сценографија (LOD14) за FSX or P3D на државата Ново Мексико во САД покривање Албакерки, Санта Фе и JEMEZ Планини. Исто така вклучува Jemez Кањон и Sandia Crest во LOD15 - 1.1m / пиксели (HD). Корегира боите на планините на Sangre де Кристо околу Санта Фе.

Совет: Ставете малку облаци и просечната оптимална видливост за симулација. Да ја преземе оваа глетка полетување од меѓународниот аеродром во Албакерки или било кој друг аеродром во областа која се покрива.

Инсталацијата е 100% автоматски со Rikoooo, конфигураторот ќе се справи со вас за регистрација и активирање на сценографијата во Flight Simulator или P3D. Кога деинсталира, инсталатерот ќе ја врати конфигурацијата на потекло.

Внимание голема датотека 809 Мо, е силно препорачува да се користи Превземи Accelerator софтвер за да го паузирате и да продолжи во моментот на апсењето нема да има лоши изненадувања (на пример, FlashGet).


палецот ABQ3 палецот ABQ4
палецот ABQ5 палецот JemezHR
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 812 MB
 • Превземања 39 989
 • Креиран -06 09 2013-
 • Променето -20 11 2017-
 • лиценца freeware надворешен
 • Автоматско инсталирање Сценографија на инсталерот v11
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3D v1. * v2 v3 да се тестира во ред
 • Превземи
 • Автор: Скот "Violingineer" F
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици