јазици

Cervino ID v3 FSX & P3D

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 306 MB
 • Превземања 25 703
 • Креиран -28 11 2013-
 • Променето -06 11 2017-
 • лиценца freeware надворешен
 • Автоматско инсталирање Сценографија на инсталерот v11
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3D v1. * v2 v3 да се тестира во ред
 • Превземи
 • Автор: Френк Dainese надворешен
 • http://scenarialpinifsx.blogspot.com/
Авто-инсталерот ажуриран до верзија 10
Матерхорн (Cervino во италијанската Матерхорн германски, Cervin на француски јазик) е планински врв 4,478 метри надморска височина, кој се наоѓа на швајцарско-италијанската граница, помеѓу кантонот Вале и долината Аоста. Ова е фото-реалистични глетка на главниот планински и неговата непосредна околина. Текстури HD, Mesh LOD 14.

Матерхорн е најпознатата планина во Швајцарија, вклучувајќи го и пирамидални изглед што ги нуди од селото Зермат, во германското говорно подрачје во кантонот Вале. Искачување на Северна лице се смета за последниот од големите подвизи на планинарење на Алпите, со Ајгер и дека на Grandes Жораз кои заедно ја формираат три големи северно лица на Алпите. (Википедија).

Сценографијата е прогласен за автоматски од страна на инсталерот. Вие не треба да правите ништо освен кликнете Next.

Како да одам таму?

Можете да почнете со лет од координатите под кои ќе ви стави над Матерхорн:

Ширина: 45 ° 58 " 35 " N
Лонгитуда: 7 ° 39 " 30 " E

Инаку, на најблискиот аеродром е Берн (LSZB) во Швајцарија, за 127 КЛМ, да почнеме вашиот план на лет!

Cervino 3 Sud -petit

Cervino 800x-Petit

parete Etr4b в-Petit
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 306 MB
 • Превземања 25 703
 • Креиран -28 11 2013-
 • Променето -06 11 2017-
 • лиценца freeware надворешен
 • Автоматско инсталирање Сценографија на инсталерот v11
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3D v1. * v2 v3 да се тестира во ред
 • Превземи
 • Автор: Френк Dainese надворешен

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици