јазици

Балеарските Острови v2 FSX & P3D

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 1.30 GB
 • Превземања 72 251
 • Креиран -01 03 2014-
 • Променето -23 10 2017-
 • лиценца freeware надворешен
 • Автоматско инсталирање Сценографија на инсталерот v11
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3D v1. * v2 v3 да се тестира во ред
 • Превземи
 • Автор: Валентин Casares надворешен
 • http://www.airhispania.com
Авто-инсталерот ажуриран до верзија 10
Прекрасен и одличен фото-вистински предели на Балеарските Острови во Шпанија за FSX и P3D. Резолуцијата е 1m / пиксел (многу висока). Вклучени со решетката LOD 15 (кота) добиени од сателитски податоци CNIG IGN-Шпанија. Целиот дава многу реалистични слики! Нема автоген.

На местото на настанот се протега во текот 1,400 КЛМ и вклучува островот Менорка (LEMH), Мајорка (Лепа), На островите Ибица и Formentera (Лајб).

2dl5hcp

vfl0eh

Споредба со MallorcaX од Aerosoft:
1e74m9

Инсталацијата е 100% автоматски со Rikoooo, Конфигураторот ќе се справи за вас за регистрација и активирање на сценографијата во Flight Simulator. Кога деинсталирање, инсталерот ќе ги обновите вашата конфигурација на потекло.

Внимание многу голема датотека 1,29 Одете, е силно препорачува да се користи Превземи Accelerator софтвер за да го паузирате и да продолжи во моментот на апсењето нема да има изненадувања (на пример, FlashGet).
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 1.30 GB
 • Превземања 72 251
 • Креиран -01 03 2014-
 • Променето -23 10 2017-
 • лиценца freeware надворешен
 • Автоматско инсталирање Сценографија на инсталерот v11
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3D v1. * v2 v3 да се тестира во ред
 • Превземи
 • Автор: Валентин Casares надворешен

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици