јазици

Канарски Острови Дел 1 FSX & P3D

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 1.57 GB
 • Превземања 147 590
 • Креиран -05 03 2014-
 • Променето -24 10 2017-
 • лиценца freeware надворешен
 • Автоматско инсталирање Сценографија на инсталерот v11
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3D v1. * v2 v3 да се тестира во ред
 • Превземи
 • Автор: AHS334A - Алберто Санчез надворешен
 • http://www.airhispania.com
Авто-инсталерот ажуриран до верзија 10
Прв дел на мега глетка на Канарските Острови, архипелагот кои припаѓаат на Шпанија.
За да пристапите до вториот дел од сценографијата Кликни тука. Таа е силно се препорачува да се инсталира Дел 1 пред Дел 2.

Фото-реално слики се направени од ИРО сервери шпанската влада, тие се јавни и бесплатно. резолуција на сликата е 1m / пиксели (HD), 85% за компресија. Не текстура ноќ. Вклучено перфектен со убава крајбрежјето и плажите. А сценографијата не треба да се пропушти!

На островот Ла Гомера "е уникатно дистрибуира во многу висока резолуција 0.40 m / пиксели! вистинска среќа за VFR летови.

Сценографијата (дел и 1 2) е на располагање со мрежа (кота податоци) LOD13 (5 метри) на географски податоци се добиени од IGN - Institut National Geographic "© INSTITUTO GEOGRÁFICO Национал де Еспања".

Овој пакет (дел 1 само) ги содржи следниве аеродроми: GCHI Аеродромот Hierro, GCTS : Тенерифе Југ аеродром, GCXO Аеродромот Тенерифе Северна, GCGM Аеродромот Ла Гомера, GCLA Аеродромот Ла Палма.

Мапа целосна Канарските

Сценографијата не е компатибилен со CANARYSIM ако сте го инсталирале Canarysim, тоа мора да биде заменет од страна на оваа.

На Канарските Острови е еден од седумнаесет шпански автономни заедници. Тие се наоѓаат во Атлантик архипелаг, за 150 милји западно од Мароко и повеќе од 1000 километри од јужниот дел на Пиринејскиот Полуостров.
Архипелагот е дел од Macaronesia, географски регион се состои од вулкански Канарските Острови, Мадеира вклучувајќи Selvagens Острови ( "Индијанци"), Азорските Острови и Зелено'ртски Острови Острови.
Тоа е поделено во две провинции, се дефинира како најоддалечените региони на Европската унија: Лас Палмас и Санта Круз де Тенерифе. До 1927, Санта Круз де Тенерифе е единствениот главен град на архипелагот, но овој град е, од оваа година, споделување на оваа функција, на секои четири години, со градот Лас Палмас де Гран Canaria, која е земја со најмногу жители на Канарските острови на градот од 1910.

Видео на сценографијата, со додавање на REX 2.0:


Слики на сценографијата:

Железо
палецот Hierro

Тенерифе
палецот Тенерифе

Ла Гомера
палецот Ла Гомера

Ла Палма
палецот La Palma Inclinado

Инсталацијата е 100% автоматски со Rikoooo, Конфигураторот ќе се справи за вас за регистрација и активирање на сценографијата во Flight Simulator. Кога деинсталирање, инсталерот ќе ги обновите вашата конфигурација на потекло.

Внимание многу голема датотека 1,57 Одете, е силно препорачува да се користи Превземи Accelerator софтвер за да го паузирате и да продолжи во моментот на апсењето нема да има изненадувања (на пример, FlashGet).
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 1.57 GB
 • Превземања 147 590
 • Креиран -05 03 2014-
 • Променето -24 10 2017-
 • лиценца freeware надворешен
 • Автоматско инсталирање Сценографија на инсталерот v11
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3D v1. * v2 v3 да се тестира во ред
 • Превземи
 • Автор: AHS334A - Алберто Санчез надворешен

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици