јазици

Канарски Острови Дел 2 FSX & P3D

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 974 MB
 • Превземања 77 845
 • Креиран -05 03 2014-
 • Променето -24 10 2017-
 • лиценца freeware надворешен
 • Автоматско инсталирање Сценографија на инсталерот v11
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3D v1. * v2 v3 да се тестира во ред
 • Превземи
 • Автор: AHS334A - Алберто Санчез надворешен
 • http://www.airhispania.com
Авто-инсталерот ажуриран до верзија 10
Втор дел на мега фото-вистинска глетка на Канарските Острови, архипелагот кои припаѓаат на Шпанија.
За да пристапите во првиот дел од оваа глетка и да добиете повеќе информации Кликни тука. Таа е силно се препорачува да се инсталира Дел 1 пред Дел 2.

Во вториот дел се состои од следниве аеродроми: GCFV Аеродромот Fuerteventura, GCLB Аеродромот Ел Berriel GCLP : Gran Canaria аеродром, GCRR : Lanzarote аеродром.

Мапа целосна Канарските

Слики на сценографијата:

Fuerteventura
палецот Fuerteventura

Gran Canaria

палецот Gran Canaria

Lanzarote
палецот Lanzarote


Инсталацијата е 100% автоматски со Rikoooo
, Конфигураторот ќе се справи за вас за регистрација и активирање на сценографијата во Flight Simulator. Кога деинсталирање, инсталерот ќе ги обновите вашата конфигурација на потекло.

Внимание многу голема датотека 971 Мо, е силно препорачува да се користи Превземи Accelerator софтвер за да го паузирате и да продолжи во моментот на апсењето нема да има изненадувања (на пример, FlashGet).
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 974 MB
 • Превземања 77 845
 • Креиран -05 03 2014-
 • Променето -24 10 2017-
 • лиценца freeware надворешен
 • Автоматско инсталирање Сценографија на инсталерот v11
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3D v1. * v2 v3 да се тестира во ред
 • Превземи
 • Автор: AHS334A - Алберто Санчез надворешен

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици