јазици

Sardinia Photoreal FSX & P3D part1

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 1.71 GB
 • Превземања 61 953
 • Креиран -20 03 2014-
 • Променето -20 11 2017-
 • лиценца freeware надворешен
 • Автоматско инсталирање Сценографија на инсталерот v11
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3D v1. * се тестира v2 v3
 • Превземи
 • Автор: Диего Папа
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Добредојдовте на страната на мега предели на Сардинија (сестра на Корзика која припаѓа на Италија) за FSX or Prepar3D v1 и v2 достапни за преземање од Rikoooo и направени од Диего Папарела со FSET. Оваа сценографија е поделена на делови од 4, поради нејзината големина што е прилично конзистентна, повеќе од 5 GB во целост. 4 делови претставуваат Сардинија во целост.

"Исто така постои и сценографијата на Сардинија за FS2004 достапни на Rikoooo од следниве на овој линк."

Доаѓа со мрежа LOD 12 (10m точноста височина податоци) од Raimondo Taburet. Фото-реално слики (добиени преку сателит) се LOD14 е 2.38 m / пиксели, информации за споредба, текстури на сценографијата на сликата на HD payware "VFR Франција" се LOD 15. Вклучени со оваа глетка е убава крајбрежен пат и плажи.

Сценографијата е FPS пријателски и ќе работи без проблеми на повеќето конфигурации, покрај тоа, таа е течност и јасни.


ИНСТАЛАЦИЈА

Ова преземање е многу тешка 1.71 GB ако не се Џамбо членки се очекува да се почека неколку часа на симнување .. Оваа глетка била поделена на 3 делови, по преземањето отпакувате се во еден фолдер и кликнете на sardinia_photoreal_part1.exe да ја започнете автоматската инсталација.


Други делови од сценографијата

ДЕЛ 1


Овој дел ги опфаќа следните области: Коста Smeralda, Olbia (со LIEO аеродром), Arzachena, Сан Теодоро, Tempio Pausania, Заливот на Asinara, Ла Maddalena.

Подолу, ова е област од целиот сценографијата (4 делови) проследено со областа која се покрива со Дел 1.

Целосно предели Сценографијата дел 1 (ова преземање)
Сардинија целосна покриеност part1


SARDINIA

Сардинија (италијански: Sardegna, Сардинија Sardigna) е остров во Средоземното Море и на италијанскиот регион, северно од Тунис и во јужниот дел на Корзика. Таа доби автономен статус Февруари 28, 1948. Нејзиниот главен град е град на Каљари.
Сардинија е по својата површината на вториот по големина остров во Средоземното Море и еден Италијанец регионот со посебен статус чија официјално име е Regione Autonoma де ла Sardegna. Својот специјален статус, содржани во Уставот на 1948 гарантира административна автономија на локалните заштитно институциите на јазичната и географски карактеристики.
Сардинија, Корзика одделени со теснецот Bonifacio е лоциран во средината на западниот дел на Средоземното Море: централно место фаворизира уште од античките трговски и културни односи, како на економски, воени и стратешки.
Во модерните времиња, многу писатели го величаат убавината на Сардинија, која се 'уште ја задржува, и покрај продолжувањето на крајбрежниот туризам во заштитениот предел, остатоци од културата Nuraghic. (Википедија)

Alghero
Alghero

Badesi
Badesi

Spargi
Spargi
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 1.71 GB
 • Превземања 61 953
 • Креиран -20 03 2014-
 • Променето -20 11 2017-
 • лиценца freeware надворешен
 • Автоматско инсталирање Сценографија на инсталерот v11
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3D v1. * се тестира v2 v3
 • Превземи
 • Автор: Диего Папа
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-05 10 2019-Аустер J1 Автократ FSX & P3D
--------
-26 09 2019-Сухој СуперЈет SSJ-100 FSX & P3D
--------
-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------


јазици