јазици

Sardinia Photoreal FSX & P3D part2

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 1.43 GB
 • Превземања 46 055
 • Креиран -20 03 2014-
 • Променето -20 11 2017-
 • лиценца freeware надворешен
 • Автоматско инсталирање Сценографија на инсталерот v11
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3D v1. * v2 v3 да се тестира во ред
 • Превземи
 • Автор: Диего Папа
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Вториот дел од мега-фото-реално сценографијата на Сардинија за FSX и Prepart3D v1 & v2. За повеќе информации околу сценографијата, видете страница дел 1. Оваа глетка е поделена на 4 дела, бидејќи на нејзината големина, кој е прилично конзистентна, повеќе од 5 GB во вкупно. 4 делови претставуваат Сардинија во целост. Со повлекувањето сите делови ќе го добиете комплетен сценографијата, сепак, партиите не се зависни од еден на друг, и на тој начин може да се користат одделно.


ИНСТАЛАЦИЈА

Ова преземање е многу тешка 1.43 GB ако не се Џамбо членки се очекува да се почека неколку часа на симнување .. Оваа глетка била поделена на 2 делови, по преземањето отпакувате се во еден фолдер и кликнете на sardinia_photoreal_part2.exe да ја започнете автоматската инсталација.


Други делови од сценографијата

ДЕЛ 2

Овој дел ги опфаќа следните области: Баронство, Ogliastra, Посада, Заливот на Orosei, Cala Gonone, Arbatax (со аеродромот LIET), Villasimius.

Подолу, ова е област од целиот сценографијата (4 делови) проследено со областа која се покрива со Дел 2.

Целосно предели Сценографијата дел 2 (ова преземање)
Сардинија целосна покриеност part2
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 1.43 GB
 • Превземања 46 055
 • Креиран -20 03 2014-
 • Променето -20 11 2017-
 • лиценца freeware надворешен
 • Автоматско инсталирање Сценографија на инсталерот v11
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3D v1. * v2 v3 да се тестира во ред
 • Превземи
 • Автор: Диего Папа
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици