јазици

Sardinia Photoreal FSX & P3D part3

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 757 MB
 • Превземања 28 211
 • Креиран -21 03 2014-
 • Променето -20 11 2017-
 • лиценца freeware надворешен
 • Автоматско инсталирање Сценографија на инсталерот v11
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3D v1. * v2 v3 да се тестира во ред
 • Превземи
 • Автор: Диего Папа
Третиот дел од мега-фото-реално сценографијата на Сардинија за FSX и Prepart3D v1 & v2. За повеќе информации околу сценографијата, видете страница дел 1. Оваа глетка е поделена на 4 дела, бидејќи на нејзината големина, кој е прилично конзистентна, повеќе од 5 GB во вкупно. 4 делови претставуваат Сардинија во целост. Со повлекувањето сите делови ќе го добиете комплетен сценографијата, сепак, партиите не се зависни од еден на друг, и на тој начин може да се користат одделно.


ИНСТАЛАЦИЈА

Ова преземање е тешка 757 MB ако не се Џамбо членки се очекува да се почека неколку часа на симнување .. Оваа глетка била поделена на 2 делови, по преземањето отпакувате се во еден фолдер и кликнете на sardinia_photoreal_part3.exe да ја започнете автоматската инсталација.


Други делови од сценографијата

ДЕЛ 3

Овој дел ги опфаќа следните области: Заливот на Ористано, Аеродром Lier (Ористано - Fenosu), Bosa, е плажа Arutas, Abbasanta и Капо Frasca (AWTI - Воздушен оружје обука за инсталација)

Подолу, ова е област од целиот сценографијата (4 делови) проследено со областа која се покрива со Дел 3.

Целосно предели Сценографијата дел 3 (ова преземање)
Сардинија целосна покриеност part3
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 757 MB
 • Превземања 28 211
 • Креиран -21 03 2014-
 • Променето -20 11 2017-
 • лиценца freeware надворешен
 • Автоматско инсталирање Сценографија на инсталерот v11
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3D v1. * v2 v3 да се тестира во ред
 • Превземи
 • Автор: Диего Папа

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици