јазици

Хаваи Photoreal Vol 1 + Vol 2 + Vol 3 FSX & P3D

ИНФОРМАЦИИ

Освежено на 30 / 04 / 2019:
- Најнови надградби според веб-страницата https://hawaii-photoreal.com
- Додадено авто-Генс "Хаваи Автоген Вегетација БЕТА" и "Хаваи Екстра Содржина"

Освежено на 23 / 10 / 2017:
- Автоматско инсталирање ажурирано до верзија 11
- Додадено PATCH 3
- Заштита на животната средина
- Фиксна бубачка во дупка околу PHBK
- аеродром Барк Пејџс
- Фиксна компатибилност грешка помеѓу JHM Kapalua аеродром (Хавајски аеродроми) и Чарлс Рејд авто-гене.
- Ажурирање на "Големиот Остров" на v0.95. Ажурирај "Мауи" во v0.97.

Освежено на 11 / 12 / 2015:
- Додадени се следните додатоци: Хавајски аеродроми Дел 1, Дел 2, Дел 3 (од Џорџ Кег), Хаваи 10m решетка (од Реј Табурет) Ландклас (од Чарлс Рид).
- Ажурирање на аеродромите PHMK Молокаи, Ланаи Сити PHNY, PHHN Хана, Kalaupapa PHLU, JHM Mauai West, PHJR Џон Роџерс Филд, PHBK Barking Sands, NPS Ford Ford, PHNG Kaneohe Bay, Принсвил, Порт Ален, Waimea и Уполу.
- Ажурирањето вклучуваше згради, песни, сообраќај, животни, луѓе, камиони, фото-реални текстури, анимирани предмети, рудници, ноќни текстури и многу повеќе!
- Најновата верзија на следниве острови: Нихау v.1.0, Oahu v.0.97, v.1.0 Kahoolawe, Lanai v.1.0, v.0.95 Maui, Molokai v.0.99, Molokini v.1.0, The Big Island v.0.93 .
- Спојување на трите тома во еден волумен 6.17 GB.
- Installer-верзија 10
Тука е комплетна слика-вистинска глетка на неверојатен убавина! Ова е држава на островот Хаваи група (САД). Овој мега пакет вклучува три одделни простори вклучувајќи го и островот Нихау v.0.99, Oahu v.0.99, Kahoolawe v.0.99, Ланаи v.0.99, Мауи v.0.99, Молокаи v.0.99, Молокини v.0.99, Големиот остров v.0.97. Направено од Flight Sim накит бесплатен.

Сите актуелни фото-текстури се 1m / пиксели со (освен Molokai) автогена и ноќна текстура. Се разбира, тоа не е само фото-вистинска сценографија, клипинг на брегот, отстранување на артефакти, корекција на текстури во боја / тон и многу други работи го прават ова сценографијата многу убава.

Исто така се вклучени додатоците на "Хавајски аеродроми" од Џорџ Кег и "Хаваи аутоген вегетација БЕТА" и "Хаваи екстра содржина"
Оваа сценографија е најкомплетна и елаборирана достапна во Freeware!

Можете исто така да го добиете Плус верзија тука: https://hawaii-photoreal.com/plus-version/

Важни упатства и преземање на информации

1 Ова преземање е многу тешка 5.77 GB ако не се Џамбо член очекува да чека многу часови време на преземање. Оваа сценографија беше поделена на делови 8. По преземањето на hawaii_photoreal_vol_1_vol_2_vol_3.zip отпакувате се во еден фолдер и кликнете на hawaii_photoreal_vol_1_vol_2_vol_3.exe да ја започнете автоматската инсталација.

2 Без разлика дали сте Џамбо член или не, за да ја преземете големи датотеки, како тоа е тоа силно препорачува да се користи менаџер за симнување, освен вашиот стандарден Internet Explorer или Google Chrome или Firefox. Rikoooo СТРОГО ви препорачуваме еден софтвер достапен во оваа листа: http://www.techsupportalert.com/best-free-download-manager.htm

3 По инсталирањето на сценографијата, ако не е присутна во вашиот симулатор, значи дека автоматскиот инсталатер не можеше да го активира сценографијата во симулаторот од датотеката scry.cfg. Главната причина за овој проблем е дозволите за Windows, всушност, во некои случаи, Windows одбива да му даде дозвола на автоматскиот инсталерот да ја смени датотеката. Ако сте во овој случај, осигурајте се дека вашата корисничка сметка на Windows има Администраторски дозволи (вкупно дозволи).
Big Island (Кона ICAO код на: PHKO)

Хаваи е исто така познат како Биг Ајленд да се избегне забуна со државата. Островот е се уште расте и се состои од 5 вулкани кои избија истовремено со што се формира на островот. Сепак, неколку од овие вулкани се уште се активни. Лавата што доаѓа од овие вулкани се влева во морето и создава нова земја.MAUI (ICAO код PHOG):

Мауи е втор по големина остров на Хаваи. Островот е формиран од вулкански ерупции. Поради ова, тој е обликуван сосема чудно. Мауи е многу популарен меѓу љубителите на природата. Од островот, можете да забележите китови на грмушки или да се нуркате или да нуркате во прекрасен подводен свет. Неколку убави стари села може да се најдат на островот. Историскиот град Лахаина е добро вреди да се посети.

Исто како и остатокот на Хаваи Мауи има тропска клима. поради присуството на планини, може да има големи разлики во врнежите фигури. Западниот дел на Мауи се наоѓа на подветрената страна и е прилично сув. Источно од планините тоа е многу повлажно. Поради обликот на планините, постои уникатен феномен на Мауи, таканаречен Мауи-вител. Овој феномен предизвикува ветерот да биде принуден по должината на северните падини на планината Халаекла. На западната страна од оваа планина, се суди со Мауи и е принуден на југ. Бидејќи ветрот е принуден низ долината, брзините на ветерот брзо се зголемуваат. Намалените ветришта од врвовите ги бришат облаците кои објаснуваат зошто дождот е невообичаен овде.MOLOKAI (ICAO код PHMK):


Molokai е една од најпознатите мирен острови. Поради непостојана форма и високите карпи по должината на брегот на островот не е многу погодна како луксузен плажа дестинација. Сепак, овој остров е еден од најавтентичните и недопрени острови на архипелагот.

Molokai има тропска клима. Како ветрот секогаш доаѓа од иста насока планините немаат leeward или наветрен страна тука, тоа отсуство на орографските врнежи од дожд. Врнежите се повеќе рамномерно се шири во текот на островот. Најмногу дожд паѓа во текот на зимата. Самерс дури може да биде исклучително сува.


Molokai

LANAI: (ICAO код PHNY)

Ланаи е карпестиот остров со тропска клима која се карактеризира со ниски врнежи и пријатни температури низ целата година. Со години островот беше затворен за јавноста, денес најголемите насади од ананас во светот можат да се најдат тука. Ова е исто така главната причина за туристите да го посетат островот. Само еден град може да се најде на островот: Ланаи Сити, што всушност е мала населба со хотел.


Lanai

KAHOOLAWE: (Pas d'Аеродромот)

Kahoolawe е многу сув остров. Поради отсуството на свежа вода за пиење, таа отсекогаш била ретко населена. За време на историјата, островот имаше неколку цели. Тоа беше машка казнена колонија, се користеше како ранч на говеда и како воена база за обука. Денес островот е место за зачувување.

Kahoolawe има тропска клима со екстремно ниски бројки врнежи. Ова е поради тоа што се наоѓа на leeward страна на вулканот Халеакала и само крајбрежните региони се некои врнежи.


Kahoolawe

Слики од Prepar3D v2.3
палецот Hilo INTL

палецот Брегот на Sud-Est

палецот falaises Брегот Nord

палецот станица Recherche volcaniqueHI01 Princeville ПрестилкаJHM landsidePAK АИ Хели сообраќајPAK престилкаPHHN ХанаPHJR USCG C130PHLU сурфањеPHMU престилкаPHMU ПаркингPHNG Kaneohe BayОган станица PHNYPHUP Upolu 10m MeshPHUP Upolu ПрестилкаPrinceville landside
ИНФОРМАЦИИ


Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX  &  P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX  &  P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX  &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX  &  P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX  &
--------


јазици