јазици

Корзика фотореални v1.0 FSX & P3D верзија 1.0

ИНФОРМАЦИИ

Авто-инсталерот ажуриран до верзија 10
Photoreal убава глетка на Корзика со 2m / пиксели текстура и cliping на брегот. Оваа глетка беше создадена како Freeware страна на член на Rikoooo и моментално е достапен само на rikoooo.com. благодарение на Ivixwait за овој додаток на.

Други надградби ќе го следат за да се подобри квалитетот на сценографијата, вклучувајќи мрежа (височина) и може да биде Автогенерирај. Постојат некои грешки во позиционирањето на модните писти и ова ќе биде поправена во следната верзија.

Компатибилен FSX (Било која верзија) и Prepar3D v1 и v2, рендерирање на сценографијата е исклучително убава со P3Dv2. Пробај.

Можете да ги тргнеме од Ајачо (LFKJ)

палецот snap079палецот snap080палецот snap081палецот snap082палецот snap083

ИНСТАЛАЦИЈА

Инсталацијата е 100% автоматски со Rikoooo, Конфигураторот ќе се справи за вас за регистрација и активирање на сценографијата во Flight Simulator. Кога деинсталирање, инсталерот ќе ги обновите вашата конфигурација на потекло.
ИНФОРМАЦИИ


Последно освежено

-05 10 2019-Аустер J1 Автократ FSX  &  P3D
--------
-26 09 2019-Сухој СуперЈет SSJ-100 FSX  &  P3D
--------
-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX  &  P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX  &  P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX  &
--------


јазици