јазици

Кратери на Месечината НМП FSX и P3D на

HOT
Големина 2.32 GB
Превземања 22 681
Created 25-01-2015 01:00:00
Changed 06-11-2017 02:30:00
лиценца freeware надворешен
Автоматско инсталирање: #Installer Scenery v11
Автор: Блу Скај Сценографијата надворешен http://blueskyscenery.com
Превземи За FSX & Steam Edition & P3D v1 v2 v3 v4
Ажурирани 01 / 18 / 2016Оваа глетка сега покрива 18,125 квадратни километри, наместо 3625 квадратни километри, можете да цениме уште повеќе вашата VFR летови.

Авто-инсталирате надградба на верзија 10
Сценографијата целосно фото-вистински од кратерите на Месечината (САД) за FSX и P3D v2 +.
Таа опфаќа вкупно 3625 квадратни километри. Решавањето на 1 m / фотографии ќе ги носи брич-остри слики дури и во близина на земјата. Најдобро да се служи во ниско и бавно операции! Исто така, содржи 10 метри висока резолуција височина мрежа.

Да одам таму што може да лета од аеродромот на градот Hailey (KSUN) Се наоѓа 60 милји од националниот резерват, сценографијата е зад вас на вашиот лево.

Кратери на национален споменик на Месечината и да го зачува е национален споменик на САД во реката змија Рамнина Централна Ајдахо. Паркот е создаден за да се заштитат голем пејзаж на лава со расфрлани острови на гареж конуси и Пелин. Пред започнување на 15,000 години, пејзажот е создадена од страна стопена лава. Додека пејзаж на паркот има огромни разлики од небеско тело, по што го доби името, сепак беше посетен во 1969 од Аполо 14 астронаутите Алан Шепард, Едгар Мичел, Џо Engle и Јуџин Cernan кој ги истражуваше лава сцена, со цел да ги научат основите на вулканска геологијата во подготовка за идните патувања на месечината. (Википедија)

Важни упатства и преземање на информации

Ова преземање е многу тешка2.32 GBако не сеЏамбочленки се очекува да се чека многу часови на времето за преземање .. Оваа глетка била поделена на 3 делови, по преземањето на craters_of_the_moon_nmp.zip отпакувате се во еден фолдер и кликнете наcraters_of_the_moon_nmp.exeда ја започнете автоматската инсталација.


Кратери на национален споменик на Месечината од Пекол конус

JAC SouthWest4 2

JAC SouthWest4 3

Инсталацијата е 100% автоматски со Rikoooo, Конфигураторот ќе се справи за вас за регистрација и активирање на сценографијата во вашиот симулатор. Кога деинсталирање, инсталерот ќе ги обновите вашата конфигурација на потекло.
Кратери на Месечината НМП FSX и P3D на Превземи

поврзани Превземања

јазици