јазици

Националниот парк Big Bend Part1 FSX и P3D

HOT
Големина 793 MB
Превземања 20 137
Created 28-02-2015 01:00:00
Changed 06-11-2017 02:30:00
лиценца freeware надворешен
Автоматско инсталирање: #Installer Scenery v11
Автор: Блу Скај Сценографијата надворешен http://blueskyscenery.com
Превземи За FSX & Steam Edition & P3D v1 v2 v3 v4
Авто-инсталерот ажуриран до верзија 10
Дел бр 1
Импресивни фотографии вистински пејзажи на Националниот парк Big Bend во Тексас. Сценографијата опфаќа западниот дел на паркот и се протега западно од Big Bend членка парк. Можете да одат од аеродромот на Terlingua Ranch (1E2) Или на аеродромот во Big Bend ранчот членка парк (3TE3).

Сценографијата опфаќа вкупно 3625 километри квадратни. FSX / P3D. Решавањето на 1m / пиксели носи слики врвно, дури и во близина на земјата.

Најдобро да се служи во ниско и бавно работење. Исто така, содржи одлука мрежа 10m и корекции на локацијата на аеродромите. На сателитска слики доаѓаат од САД за геолошко истражување Ерос на центар на податоци, Sioux Falls, SD.

Големи Bend Националниот парк е национален парк кој се наоѓа во Тексас, САД и дејствува во 1944. Име на паркот е изведен од поголема кривина (голем бенд) во Рио Гранде, форми на меѓународна граница меѓу Мексико и САД околу 1600 милји и паркот администрира околу една четвртина од таа граница. Паркот е 3242 km2, е најголемиот заштитено подрачје на Chihuahuan пустина, познат по своите кактус видови. Се експлоатира во областа на жива сулфид, додека околу 1939.

TX Почеток 1TX Почеток 2TX Почеток 3

Инсталацијата е 100% автоматски со Rikoooo, Конфигураторот ќе се справи за вас за регистрација и активирање на сценографијата во Flight Simulator. Кога деинсталирање, инсталерот ќе ги обновите вашата конфигурација на потекло.
Националниот парк Big Bend Part1 FSX и P3D Превземи
јазици