јазици

Национален парк Биг Бенд Part2 FSX & P3D

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 765 MB
 • Превземања 23 830
 • Креиран -28 02 2015-
 • Променето -06 11 2017-
 • лиценца freeware надворешен
 • Автоматско инсталирање Сценографија на инсталерот v11
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Блу Скај Сценографијата надворешен
 • http://blueskyscenery.com
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Авто-инсталерот ажуриран до верзија 10
Дел бр 2
Импресивни фотографии вистински пејзажи на Националниот парк Big Bend во Тексас. Сценографијата зафаќа источниот дел на Националниот парк Big Bend. Рио Гранде долина со источниот Гранични на паркот и се протега малку во Мексико. Можете да отстапи од Хит Кањон (1XS7) Или Pitcock Rosillos планината ранчот (09TS).

Сценографијата опфаќа вкупно 3625 км квадрат. FSX / P3D. Резолуцијата на 1m / пиксели ви носи слики остар, дури и во близина на земјата.

Најдобро да се служи во ниско и бавно работење. Исто така, содржи одлука мрежа 10m и корекции на локацијата на аеродромите. На сателитска слики доаѓаат од САД за геолошко истражување Ерос на центар на податоци, Sioux Falls, SD.

Големи Bend Националниот парк е национален парк кој се наоѓа во Тексас, САД и дејствува во 1944. Име на паркот е изведен од поголема кривина (голем бенд) во Рио Гранде, форми на меѓународна граница меѓу Мексико и САД околу 1600 милји и паркот администрира околу една четвртина од таа граница. Паркот е 3242 km2, е најголемиот заштитено подрачје на Chihuahuan пустина, познат по своите кактус видови. Се експлоатира во областа на жива сулфид, додека околу 1939.

TX Исток 1TX Исток 2TX Исток 3

Инсталацијата е 100% автоматски со Rikoooo, Конфигураторот ќе се справи за вас за регистрација и активирање на сценографијата во Flight Simulator. Кога деинсталирање, инсталерот ќе ги обновите вашата конфигурација на потекло.
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 765 MB
 • Превземања 23 830
 • Креиран -28 02 2015-
 • Променето -06 11 2017-
 • лиценца freeware надворешен
 • Автоматско инсталирање Сценографија на инсталерот v11
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Блу Скај Сценографијата надворешен
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици