јазици

OFX Африка подобрена V1.0 FSX & P3D

ИНФОРМАЦИИ

Овој додаток вообичаено е payware, но се нуди бесплатно и исклучиво за местото Rikoooo како дел од нашето партнерство со OFX симулација.
ОXX Африка подобрена V1.0 е првиот опус на долг проект за африкански развој. За првпат можете да летате во пореална средина во брегот на Запад и Централна Африка со градот Ломе во Того и градот Лагос во Нигерија. Реалистичната мрежа и депонија на островот Централна Африка го опфаќа целиот остров на Заливот Гвинеја претставува 3235 km². Со компресија на големината на датотеките, сценографијата ќе го преземе само 19.00 MB на вашиот хард диск, наместо на 65.00 MB на почетокот.

карактеристики:
 • 4100 километри од крајбрежниот крајбрежје (Од Сенегал до северниот брег на Габон)
 • 82 000 км² на земјиште
 • Нов реален водовод за Атлантскиот Океан и сите реки по должината на брегот
 • Повеќе од 125 нови реки
 • VFR поправки
 • Нови градови и села кои не се вклучени FSX (повеќе од 50)
 • Градот Ломе во Того со големи објекти и брегот на Того во 57 km
 • Градот Лагос во Нигерија со големи згради и 126 километри од обичниот брег
 • Статички поморски сообраќај во близина на главните пристаништа во Западна и Централна Африка и во Атлантскиот Океан
 • Нафтената платформа на Нигерија, Камерун, Екваторијална Гвинеја, Гана и Брегот на Слоновата Коска
 • Диви животни анимации со птици во близина на пристаништата, аеродромите и во градот

ofx африка подобрена v1 0 fsx p3d
ИНФОРМАЦИИ


Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици