јазици

OFX Лисабон Град Место 2014 FSX и P3D

HOT
Големина 650 MB
Превземања 74 905
Created 19-03-2015 01:00:00
Changed 20-11-2017 01:00:00
лиценца freeware надворешен
Автоматско инсталирање: #Installer Scenery v11
Автор: OFX симулација надворешен http://secure.simmarket.com/ofx-simulation.mhtml
Превземи За FSX & Steam Edition & P3D v1 v2 v3 v4
Како дел од нашето партнерство соOFX симулацијаоваа глетка вообичаено се продаваат како payware е totaly слободни и исклучиво за сајт Rikoooo(Види производ).

OFX Лисабон е глетка претставуваат главни згради и споменици на главниот град на Португалија, една од најстарите градови во светот. Сценографијата е целосно прилагодени на Aerosoft Мега аеродромот во Лисабон V2.0 / V1.0. Оваа глетка обезбеди на вриење пореалистично и операции на полетување на аеродромот во Лисабон Portella.

карактеристики:
  • Големи објекти од Лисабон (посебно во многу важна VFR како што се: Васко де Гама мост, Кристо де Rei, итн ...)
  • 3D светло за ноќ глетка
  • анимации автомобил
  • птица анимации
  • Брод во пристаништата во Лисабон
  • Снимки од воздух 50 cm (вклучени плажа Коста де Caparica)
  • Целата мрежа на Португалија (16 м)
1ofx Лисабон градот обележје 2014 FSX p3d2ofx Лисабон градот обележје 2014 FSX p3d3ofx Лисабон градот обележје 2014 FSX p3d4ofx Лисабон градот обележје 2014 FSX p3d5ofx Лисабон градот обележје 2014 FSX p3d
OFX Лисабон Град Место 2014 FSX и P3D Превземи
јазици