јазици

Каналските Острови Националниот парк FSX и P3D

Големина 241 MB
Превземања 7 603
Created 20-05-2015 02:00:00
Changed 06-11-2017 02:30:00
лиценца freeware надворешен
Автоматско инсталирање: #Installer Scenery v11
Автор: Блу Скај Сценографијата надворешен http://blueskyscenery.com
Превземи За FSX & Steam Edition & P3D v1 v2 v3 v4
Авто-инсталерот ажуриран до верзија 10
Сценографијата целосно Фото-реално на Националниот парк Каналските Острови (САД) и Сан Николас Ајленд поморска Оддалечените поле (KNSI) и Санта Каталина Острови (KAVX) и Сан Клементе (KNUC). Сценографијата опфаќа вкупно 9280 3625 + квадратни километри квадратни километри, на текстури се резолуција 1m / пиксел, вклучени со резолуција 10m мрежа на.
ChannelIslands
Националниот парк Каналските Острови е национален парк во САД, која ги опфаќа пет од осум острови на архипелагот Каналските острови во Тихиот Океан во близина на Калифорнија. Половина од паркот е под вода. Островите се наоѓаше во паркот се протега по должината на брегот на Јужна Калифорнија точка зачнување близина на Санта Барбара во Сан Клементе Island, југо-западно од Лос Анџелес. Седиштето на паркот и на центарот за посетители Роберт Џ Lagomarsino се наоѓа во градот на Вентура.

Националниот парк Каналските Острови е дом на голем и широк спектар на природните и културните ресурси. На 26 Април 1938 оваа област е класифицирана како национален споменик и САД, како биосферен резерват од УНЕСКО во 1976. Конечно сајтот е класифицирано како национален парк на март 5 1980. (Википедија)

Покриеност на сценографијата (во црвено) и ICAO кодови на аеродромите

мапа

AZ North2West11 1AZ North2West11 2AZ North2West11 3
Каналските Острови Националниот парк FSX и P3D Превземи
јазици