јазици

Лос Анџелес Аера фотографски FSX & P3D

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 3.41 GB
 • Превземања 13 581
 • Креиран -22 07 2015-
 • Променето -07 11 2017-
 • лиценца freeware надворешен
 • Автоматско инсталирање Сценографија на инсталерот v11
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Блу Скај Сценографијата надворешен
 • http://blueskyscenery.com
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Авто-инсталерот ажуриран до верзија 10
Мега фото-вистинска глетка на Лос Анџелес и околината, резолуција 1m / пиксели + височина мрежа 10m, исто така, место на аеродромите во областа во право позиција. Се 'на се сценографијата тежи повеќе од 3.40 МК, поради што е невозможно да пакет на сценографијата во еден фајл, така што била поделена на пет делови кои треба да го преземете одделно.

Важни упатства и преземање на информации

Ова преземање е многу тешка 3.41 GB ако не се Џамбо членки се очекува да се чека многу часови на времето за преземање .. Оваа глетка била поделена на 5 делови, по преземањето отпакувате се во еден фолдер и кликнете на los_angel_aera_photoreal.exe да ја започнете автоматската инсталација.

Област и аеродроми покриени од страна на сценографијата:

зона Los Angeles

AZ North2West9 1AZ North2West9 2AZ North2West9 3AZ NorthWest8 3AZ NorthWest9 1AZ SouthWest7 2AZ West7 1
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 3.41 GB
 • Превземања 13 581
 • Креиран -22 07 2015-
 • Променето -07 11 2017-
 • лиценца freeware надворешен
 • Автоматско инсталирање Сценографија на инсталерот v11
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Блу Скај Сценографијата надворешен
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-05 10 2019-Аустер J1 Автократ FSX & P3D
--------
-26 09 2019-Сухој СуперЈет SSJ-100 FSX & P3D
--------
-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------


јазици