јазици

Монт Адамс и планината Св. Елена FSX & P3D

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 4.70 GB
 • Превземања 5 394
 • Креиран -10 10 2015-
 • Променето -20 11 2017-
 • лиценца freeware надворешен
 • Автоматско инсталирање Сценографија на инсталерот v11
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Блу Скај Сценографијата надворешен
 • http://blueskyscenery.com
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Широк фото-вистински HD глетка (1m / пиксели) на голем дел од државата Вашингтон (САД) и на дел од Орегон, сценографијата вклучува следните аеродромот KTDO, KCLS, KKLS и KAST. Можете да летаат над планината Адамс и планината Св Хелените (активни stratovolcano), некои делови од реката Худ, Astoria (KAST), Longview (KKLS), Ванкувер (WA) ...

Секој аеродром е ставена во вистинската позиција и додава некои згради. Додавање на watermask, бреговите редефинирање + 10m резолуција мрежа.

Превземи

Ова преземање е многу тешка 4.70 GB ако не се Џамбо членки се очекува да се почека неколку часа на симнување. Оваа глетка била поделена на 6 делови, по преземањето Отпакувајте еverything во папка и кликнете на mt_adams_and_mt_st__helens.exe да ја започнете автоматската инсталација.

Photoreal област:
1mapfsx 2015-10-10 03-17-39-56fsx 2015-10-10 03-21-27-60fsx 2015-10-10 03-22-01-54fsx 2015-10-10 03-26-37-72fsx 2015-10-10 03-27-56-18fsx 2015-10-10 03-30-19-59fsx 2015-10-10 03-39-45-73fsx 2015-10-10 03-42-13-14fsx 2015-10-10 03-44-21-12JAC North5West15 2JAC North5West16 1
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 4.70 GB
 • Превземања 5 394
 • Креиран -10 10 2015-
 • Променето -20 11 2017-
 • лиценца freeware надворешен
 • Автоматско инсталирање Сценографија на инсталерот v11
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Блу Скај Сценографијата надворешен
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици