јазици

OFX Јужна Америка Еволуција FSX & P3D

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 1.66 GB
 • Превземања 23 184
 • Креиран -11 12 2015-
 • Променето -20 11 2017-
 • лиценца freeware надворешен
 • Автоматско инсталирање Сценографија на инсталерот v11
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: OFX симулација надворешен
 • http://secure.simmarket.com/ofx-simulation.mhtml
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
OFX Јужна Америка Еволуција обезбеди за вас нов реални 10 m прецизност мрежа и целосна landclass на Јужна Америка опфатени 18.118.032 км², исто така, вклучени земја од Централна Америка.

карактеристики:
Централна Америка земја (мрежа / Landclass): Панама, Костарика, Никарагва и Ел Savador
Јужна Америка (мрежа / Landclass): Аргентина, Боливија, Бразил, Чиле, Колумбија, Еквадор, Француска Гвајана, Гвајана, Парагвај, Перу, Суринам, Тринидад и Тобаго, Уругвај, Венецуела. (Вклучени Фолкландските островот Галапагос)
Репродукција на различни екосистем: Андите планински шуми, Pampa, пустината, Рок средина, тропски шуми, земјоделски култури, вулкан, рамен пејзаж.
Ова 18 10 земја со прецизност m мрежа.
Некои градот додаде со landclass како Ушуаја

Преземање и инсталирање на информации

Ова преземање е многу тешка 1.66 GB ако не се Џамбо членки се очекува да се чека многу часови на времето за преземање .. Оваа глетка била поделена на 3 делови, по преземањето отпакувате се во еден фолдер и кликнете на ofx_south_america_evolution.exe да ја започнете автоматската инсталација.

121345 image001121347 image003121349 image005121352 image008121353 image009121354 image010121357 image013
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 1.66 GB
 • Превземања 23 184
 • Креиран -11 12 2015-
 • Променето -20 11 2017-
 • лиценца freeware надворешен
 • Автоматско инсталирање Сценографија на инсталерот v11
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: OFX симулација надворешен
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-05 10 2019-Аустер J1 Автократ FSX & P3D
--------
-26 09 2019-Сухој СуперЈет SSJ-100 FSX & P3D
--------
-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------


јазици