јазици

Киев FSX & P3D

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 1.20 GB
 • Превземања 11 981
 • Креиран -31 03 2017-
 • Променето -20 11 2017-
 • лиценца freeware надворешен
 • Автоматско инсталирање Сценографија на инсталерот v11
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Штебел (avsimrus.com)
Одлично слика-вистински сценографијата на која е прикажан градот Киев во Украина (и неговата околина) со три аеродроми (меѓународниот аеродром во Бориспол UKBB, Киев Жулиани Меѓународниот аеродром UKKK, Антонов УККТ) сценографијата вклучува уникатни згради 250, врвен автоген, редефинирање на бреговите, сезонски текстури, сите мостови и патишта, сообраќаен сообраќај, радар "Дуга" и многу други интересни споменици и места.

Киев е главен град и најголем град на Украина. Исто така е главен град на Киевската област и еден од најстарите градови Рутина (во поширока смисла). Таа има жители на 2,845,023 во 2013, Киев се наоѓа на реката Днепар, во северозападниот дел на земјата. (Википедија)

123456789101112131415
fsx 2017 03 31 08 09 25 82fsx 2017 03 31 08 09 49 82fsx 2017 03 31 08 13 43 75
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 1.20 GB
 • Превземања 11 981
 • Креиран -31 03 2017-
 • Променето -20 11 2017-
 • лиценца freeware надворешен
 • Автоматско инсталирање Сценографија на инсталерот v11
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Штебел (avsimrus.com)

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици