јазици

Косово фотореална (LYPR) FSX & P3D

ИНФОРМАЦИИ

Оваа слика-вистинска глетка ја покрива целата територија на Косово. Тоа е вклучено во една сезона. Резолуцијата на текстурите во почвата е 2m / пиксел.
Сценографијата тестирана под P3Dv3 и, исто така, работи со FSX.

Полето од аеродромот во Приштина (LYPR).

Косово е спорна територија и делумно призната држава во Југоисточна Европа која прогласи независност од Србија во февруари 2008 како Република Косово. Иако Србија ја признава администрацијата на територијата од страна на избраната влада на Косово, таа и натаму продолжува да ја бара како своја автономна покраина Косово и Метохија.
Косово е на копно на копно на централниот балкански полуостров. Главен град и најголем град е Приштина. Таа се граничи со Република Македонија и Албанија на југ, Црна Гора на запад, и неспорна територија на Србија на север и исток.

Населението на Косово е 1,859,203, а областа е 10,908 km2
00147
ИНФОРМАЦИИ


Последно освежено

-05 10 2019-Аустер J1 Автократ FSX  &  P3D
--------
-26 09 2019-Сухој СуперЈет SSJ-100 FSX  &  P3D
--------
-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX  &  P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX  &  P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX  &
--------


јазици