јазици

Channel Islands X HD FSX & P3D

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 187 MB
 • Превземања 16 552
 • Креиран -19 05 2017-
 • Променето -31 10 2017-
 • лиценца freeware надворешен
 • Автоматско инсталирање Сценографија на инсталерот v11
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Soarfly Концепти надворешен
 • http://www.soarflyconcepts.com
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Многу убаво и детална глетка на Каналските Острови, се состои од три аеродроми: Alderney (EGJA), Guernsey (EGJB) И Џерси (EGJJ), Фото-вистински текстури, многу статични возила и детали, Компатибилен со Рекс и Taxisigns HD, светлосни ефекти, светла 3D пристап, оваа глетка ги опфаќа сите три острови што го сочинуваат Каналските Острови.

1dea2c 1d37d68d386b4f63b0487ab909dd70d2 mv21dea2c 96105c0b570c45f0b1aaeafd221a798a mv21dea2c bf72d31614c14f689a61bc1d4b30b045 mv21dea2c f60b822bf77a48f89a291d6e9376494a mv2
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 187 MB
 • Превземања 16 552
 • Креиран -19 05 2017-
 • Променето -31 10 2017-
 • лиценца freeware надворешен
 • Автоматско инсталирање Сценографија на инсталерот v11
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Soarfly Концепти надворешен
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-05 10 2019-Аустер J1 Автократ FSX & P3D
--------
-26 09 2019-Сухој СуперЈет SSJ-100 FSX & P3D
--------
-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------


јазици