јазици

Портланд КПДХ фотореален FSX & P3D

ИНФОРМАЦИИ

Голема фотореалистичка сценографија на Портланд (ICAO Code: KPDX) и неговата околина, пределот покрива вкупно 32,625 квадратни километри со висока резолуција од 1m за пиксел. Сценографијата со правилно усогласување на пистите и аеродромите во FSX и Prepar3D. Совршени предели за VFR летови и пристап.

Внимание голема датотека: 6.71 GB, предвидува прилично долг превземање, ако не и член на Jumbo.

Портланд (САД), најголем град во Орегон, се наоѓа во близина на сливот на реката Колумбија и реката Виламете, во подножјето на врвот на планината Худ. Познат е по своите паркови, мостови и велосипедски патеки, како и за својата посветеност на заштитата на животната средина, микробранови и кафулиња. Познатиот Вашингтон парк вклучува сајтови како поранешната јапонска градина или зоолошката градина во Орегон и нејзината пруга. Градот е домаќин на многу жива уметничка, театарска и музичка сцена. (Википедија)

Опфатеност на сцената:
Портланд покриена површина


Портланд КПДХ фотореален FSX P3D 2Портланд КПДХ фотореален FSX P3D 3Портланд КПДХ фотореален FSX P3D 4Портланд КПДХ фотореален FSX P3D 5Портланд КПДХ фотореален FSX P3D 6Портланд КПДХ фотореален FSX P3D 7Портланд КПДХ фотореален FSX P3D 8Портланд КПДХ фотореален FSX P3D 9Портланд КПДХ фотореален FSX P3D 10Портланд КПДХ фотореален FSX P3D 11Портланд КПДХ фотореален FSX P3D 12Портланд КПДХ фотореален FSX P3D 13Портланд КПДХ фотореален FSX P3D 14Портланд КПДХ фотореален FSX P3D 15Портланд КПДХ фотореален FSX P3D 16Портланд КПДХ фотореален FSX P3D 17Портланд КПДХ фотореален FSX P3D 18Портланд КПДХ фотореален FSX P3D 19Портланд КПДХ фотореален FSX P3D 20Портланд КПДХ фотореален FSX P3D 21Портланд КПДХ фотореален FSX P3D 22Портланд КПДХ фотореален FSX P3D 23Портланд КПДХ фотореален FSX P3D 24Портланд КПДХ фотореален FSX P3D 25Портланд КПДХ фотореален FSX P3D 26
ИНФОРМАЦИИ


Последно освежено

-05 10 2019-Аустер J1 Автократ FSX & P3D
--------
-26 09 2019-Сухој СуперЈет SSJ-100 FSX & P3D
--------
-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------


јазици