јазици

Гвадалупе бесплатно P3Dv4

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 9.80 GB
 • Превземања 89 059
 • Креиран -10 04 2019-
 • Променето -11 04 2019-
 • лиценца freeware надворешен
 • Автоматско инсталирање Сценографија на инсталерот v11
 • Тестирано е во ред со Prepar3D v4
 • Превземи
 • Автор: Патрик Дубоа
Тука е за прв пат комплетна Freeware сценографијата на Гвадалупе! Оваа убава глетка за Prepar3D v4 е придружена со авто-gen (шуми и куќи области) и 1m резолуција мрежа, како и некои 3D објекти. Можете да почнете со лет од аеродромот Поле Карабис TFFR (порано Поинте-а-Питр - Ле Раизе). Благодарение на Патрик Дубоа за дозвола за поставување на Rikoooo.

ВНИМАНИЕ, многу тешка датотека, 9.80 GB, се вооружувајте со трпение ако не сте Џамбо член, сепак, вашиот чекање ќе биде награден кога ќе го видите прекрасниот остров на Гвадалупе во HD под ваши очи.

Сценографијата е во резолуција на фото резолуција 50 cm / pixel + фото резолуција од 20 cm / пиксели на аеродромските зони, како и на масивот на вулканот Суфриер.

Решавање на решетката: 1m за позитивните вредности и 100m за негативните вредности, односно батиметриските податоци, подводниот релјеф.

ИНСТАЛАЦИЈА: Отпакувајте ги сите датотеки од "the_guadeloupe_free_for_p3dv4.zip"во привремена папка, потоа кликнете на"the_guadeloupe_free_for_p3dv4.exe"за да ја стартувате автоматската инсталација, а потоа следете ги инструкциите на екранот.

ДРУГИ :
За компатибилност со "TAXI2GATE - POINTE-À-PITRE LE RAIZET AIRPORT TFFR":

In "Сценографијата / светот / Сценографијата /" преименувај "TFFR_ADEP4_ADE.bgl" in "TFFR_ADEP4_ADE.xxx"
In „Сценорија Рикуо / Гвадалупе бесплатно за P3Dv4 / the_guadeloupe_free_for_p3dv4 / Сценарија / " преименувај "Airport.bgl" и "Landclass.bgl" in "Airport.xxx" и "Landclass.xxx"
In „Сценорија Рикуо / Гвадалупе бесплатно за P3Dv4 / the_guadeloupe_free_for_p3dv4 / Сценарија / " преименувај "TFFR-OBJ-bridge.bgl" in "TFFR-OBJ-bridge.xxx"

Слики:
Гвадалупе бесплатно P3Dv4 1Гвадалупе бесплатно P3Dv4 2Гвадалупе бесплатно P3Dv4 3Гвадалупе бесплатно P3Dv4 4Гвадалупе бесплатно P3Dv4 5Гвадалупе бесплатно P3Dv4 6Гвадалупе бесплатно P3Dv4 7Гвадалупе бесплатно P3Dv4 8Гвадалупе бесплатно P3Dv4 9Гвадалупе бесплатно P3Dv4 10
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 9.80 GB
 • Превземања 89 059
 • Креиран -10 04 2019-
 • Променето -11 04 2019-
 • лиценца freeware надворешен
 • Автоматско инсталирање Сценографија на инсталерот v11
 • Тестирано е во ред со Prepar3D v4
 • Превземи
 • Автор: Патрик Дубоа

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици