јазици

Свети Бартелеми бесплатно P3Dv4

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 288 MB
 • Превземања 16 420
 • Креиран -27 07 2019-
 • Променето -27 07 2019-
 • лиценца freeware надворешен
 • Автоматско инсталирање Сценографија на инсталерот v11
 • Тестирано е во ред со Prepar3D v4
 • Превземи
 • Автор: Патрик Дубоис
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Прекрасна глетка за Prepar3D v4 - Свети Бартелеми. Резолуција на фотографија: 50 см пиксели. Резолуција на решетка: 5 m за позитивни вредности. Автоген со податоци за OSM и Scenproc. Од Патрик Дубоис. Автоматска инсталација.

Започнете го вашиот лет од Сент Jeanан Аеродром (TFFJ).

Сен Бартелеми, француски карипски остров, познат како Сент Бартс, е познат по своите плажи со бел песок и продавници за дизајнери. Густавија, главниот град изграден околу пристаништето што го зафати бура од јахти, нуди големи ресторани и историски атракции како што е Вол Хаус, чии изложби ја следат шведската колонијална ера на островот. Над градот, Форт Карл 17th век гледа на популарната плажа на плажата Шел. (Извор на Википедија)

свети бартолеј бесплатно истурете p3dv4 b1свети бартолеј бесплатно истурете p3dv4 b2
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 288 MB
 • Превземања 16 420
 • Креиран -27 07 2019-
 • Променето -27 07 2019-
 • лиценца freeware надворешен
 • Автоматско инсталирање Сценографија на инсталерот v11
 • Тестирано е во ред со Prepar3D v4
 • Превземи
 • Автор: Патрик Дубоис
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-05 10 2019-Аустер J1 Автократ FSX & P3D
--------
-26 09 2019-Сухој СуперЈет SSJ-100 FSX & P3D
--------
-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------


јазици