јазици

Боинг 7072 Орион Суперсоничен транспорт FSX

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 18.37 MB
 • Превземања 26 333
 • Креиран -28 10 2009-
 • Променето -12 07 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Тестирано е во ред со FSX Забрзување + SP2 + FSX-СЕ
 • Превземи
 • Автор: Тим прасе Конрад
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Овде може да биде иднина Боинг ... Ова е измислен авиони од познатиот филм "2001, на Одисеја во вселената"
Овој додаток е тестиран до Мах и 1.5 50,000 ФТ со автоматски вклучена.
Тоа е неверојатен квалитет, виртуелна моделирање пилотската кабина е многу убаво, како што може да се види од слика, има дури и функционална HUD и екрани IBM. Убаво репродуцира кабина, може да се земе седиште и да уживате во експресен пат околу светот.

Првично направени за FSX Забрзување, беше прилагодено за FSX SP2, не е тестиран внатре FSX SP1 или сингл

Три текстури се вклучени: Пан Американскиот ервејс, Japan Airlines (JAL), Decommisioned, многу други текстури се достапни на интернет.

Pret прелива déccolage

Pleine Витесе

Interieur де ла кабина
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 18.37 MB
 • Превземања 26 333
 • Креиран -28 10 2009-
 • Променето -12 07 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Тестирано е во ред со FSX Забрзување + SP2 + FSX-СЕ
 • Превземи
 • Автор: Тим прасе Конрад
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици